На десятьох українських ТЕС запаси вугілля не дотягують до мінімальних
Запаси вугілля на десятьох українських ТЕС не дотягують до мінімальних значень. Норму за запасами виконано лише на Луганській та Криворізькій ТЕС.
Станом на 10 листопада гарантовані (мінімальні) запаси вугілля не були дотримані на 10 з 12 українських ТЕС.
Про це із посиланням на дані Міненерго написав у себе в Telegram голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
Зокрема запаси вугілля не дотягують до мінімальних на таких станціях:
- група ДТЕК 6 ТЕС (Курахівська, Ладижинська, Добротвірська, Бурштинська, Запорізька, Придніпровська);
- Центренерго 3 ТЕС (Зміївська, Трипільська, Вуглегірська);
- Донбасенерго 1 ТЕС (Слов’янська).
Нардеп наголосив, що дотримання запасів — це одна з умов ліцензійної діяльності підприємств.

Нагадаємо, що в Україні погіршується ситуація із накопиченням вугілля. Станом на 8 листопада запаси вугілля на складах теплових електростанцій генкомпаній України опустилися нижче 0,5 млн тонн. За місяць вони скоротилися на 33,1% (на 236,7 тис. тонн).
29 жовтня стало відомо, що Мінекономіки не дало квоти російським компаніям на експорт енергетичного вугілля в Україну. Це стосується постачання вугілля антрацитової групи з шахтоуправління Обухівське Ріната Ахметова в Ростовській області РФ на Луганську ТЕС, що входить до ДТЕК. Крім того, Російська Федерація зупинила транзит через її територію енергетичного вугілля з Казахстану до України.
За даними Міненерго України, компанії теплової генерації у листопаді планували імпортувати 562 тисячі тонн вугілля. Зокрема державне Центренерго хоче імпортувати близько 200 тисяч тонн, у тому числі з Казахстану.
У Міненерго заявляють, що ключовим стабілізаційним фактором цього опалювального сезону буде атомна генерація. Навантаження на неї буде рекордним за останні п’ять років. «Йдеться про плюс 7 млрд кВт-годин, що на 15% більше навіть від торішнього. Таке збільшення у виробництві електроенергії дозволить знизити потребу у вугіллі на 3,6 млн тонн», — повідомив міністр Герман Галущенко.
На тлі дефіциту вугілля Україна 6 листопада поновила імпорт електроенергії з Білорусі.