60 млрд кубометрів та 80 млрд доларів. Скільки газу потрібно Європі до початку опалювального сезону та як погода псує ці плани
Квітневе похолодання змусило газову галузь Європи знову почати витрачати запаси газу з ПСГ замість їх відновлення.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Підземні сховища газу в Європі з 22 по 30 березня показували приріст рівня запасів (закачування перевищувало відбір), але з 1 квітня чистий відбір з ПСГ збільшився. Станом на ранок 3 квітня запаси скоротилися до 26,29%. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на дані асоціації Gas Infrastructure Europe.
Цього літа в на Європу чекає найнапруженіша кампанія з закачування в історії. З урахуванням директиви Європейської комісії щодо досягнення обов’язкового рівня запасів у ПСГ до 1 листопада у 80%, Європі знадобиться на закачування до ПСГ 60 млрд кубометрів газу. Вартість цього обсягу за поточними котируваннями на спотовому ринку становить майже $80 млрд, зазначає агентство.
Початок квітня видався цього року в Європі досить прохолодним — близько мінімальних значень цього часу за останні роки. За прогнозами, 4−10 квітня в середньому буде на 7 градусів холодніше, ніж у двадцятих числах березня.
На цьому фоні завантаження українського газотранспортного коридору зберігається на колишньому максимальному рівні довгострокового контракту — 109 млн кубометрів на добу або 40 млрд кубометрів на рік.
- Путін заявив Шольцу, що європейські компанії продовжать платити за російський газ у євро
- У 2022 році Росія заробить на експорті енергоносіїв $321 млрд — прогноз Bloomberg
- Перша серед країн ЄС. Литва повністю відмовилася від російського газу
- Словаччина припустила можливість купівлі російського газу за рублі
Як повідомлялося, практично з початку російського вторгнення в Україну Газпром прокачує через українську ГТС максимально передбачені контрактом обсяги газу. Невелике зниження прокачування (до 95 млн кубометрів на добу) спостерігалося лише 16−17 березня.
Спотова ціна газу на майданчику TTF у Нідерландах з постачанням на день уперед на відкритті торгів 4 квітня становила $1363 за тисячу кубометрів, середня ціна у березні - $1478 за тисячу кубів.