Занадто багато відпочивальників. У Мінекономіки пояснили причини затримок авіарейсів

4 липня 2018, 08:09

Чартерні авіарейси затримуються з відправленням через те, що кількість українських туристів перевищила обсяг пасажиромісць, які можуть надати перевізники.

Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку Михайло Титарчук.

"Проблема, яка гостро постала в цьому літньому сезоні, безпосередньо пов'язана зі збільшенням кількості охочих відпочити (за кордоном - ред.), що в рази перевищило обсяг пасажиромісць, які авіаперевізники чартерних рейсів фактично можуть надати, та постійним демпінгуванням цін на тури. Незадовільний технічний стан літаків додає негативу, призводить до постійного виходу з ладу бортів і відповідно зі збоєм рейсів в обох напрямках", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

За словами Титарчука, постійні затримки авіарейсів тягнуть за собою витрати на проживання та харчування туристів, а також виплати компенсацій за затримки вильотів. При цьому ні туроператори, ні авіаперевізники не хочуть брати на себе ці додаткові витрати.

"Щоб остаточно не зірвати цей туристичний сезон, закликаю туроператорів і авіаперевізників до взаєморозуміння для оптимізації льотної програми з максимальним урахуванням потреб туристів в літній сезон. Туроператорам при укладанні договорів з чартерними перевізниками необхідно враховувати реальну спроможність і потужність авіакомпанії, а також бути впевненими, що у останньої є резервні борти", - написав Титарчук.

Нагадаємо, українські туристи застрягли в аеропортах кількох країн, деякі не могли вилетіти в Україну кілька діб. Станом на 3 червня всі громадяни України, які застрягли в Тунісі, Албанії, Грузії та інших країнах через конфлікт між туроператором Oasis і авіакомпанією Bravo Airways, повернуто в Україну, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

У Міністерстві закордонних справ України наполягають, що туроператори, через які українці застрягли в аеропортах цілої низки країн, мають за це відповідати.

Показати ще новини
Радіо NV
X