Залізній руді винесли новий невтішний вирок

10 липня 2017, 11:56
Ціни на залізну руду на рівні $60 за тонну збережуться протягом декількох місяців, після чого, як очікується, скорректируются в сторону зниження до кінця поточного року, прогнозують експерти Barclays

"Спостерігається підтримка високих цін на залізну руду в середньостроковій перспективі, але не на тривалий час, - цитує Інтерфакс-Україна слова аналітика Barclays Дейна Девіса. - Вартість залізної руди ще може збільшитися, після чого знизиться до прогнозованих нами значень".

Відео дня

У лютому 2017 року ціна на залізну руду перебувала на позначці $90 за тонну, а в червні її вартість опустилася до $50 за тонну на тлі оцінки інвесторами двох основних чинників - рівня попиту у Китаї та підвищення обсягу поставок сировини, передає агентство Bloomberg.

"Ми не вважаємо, що ціни на такому рівні зафіксувалися надовго. Так як літо триває, ми очікуємо сезонного уповільнення темпів зростання економіки Китаю, що буде стримувати темпи збільшення попиту на сталь", - вважає Девіс.

У п'ятницю ціни на руду з 62% вмістом заліза перебували на позначці $62,8 за тонну, при цьому середня ціна з початку року становить, згідно з даними Metal Bulletin, $74 за тонну.

Згідно з прогнозами Morgan Stanley, протягом наступних двох місяців залізна руда буде торгуватися в діапазоні $55-70 за тонну, після чого ціни можуть опуститися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X