Російська загроза. США планують збільшити постачання газу до Європи
США домовляються з постачальниками газу та нафти з країн Близького Сходу, Північної Африки й Азії щодо збільшення постачання у Європу. Такі дії вчиняються на випадок припинення Росією постачання палива через ескалацію конфлікту з Україною.
Про це повідомляє The New York Times.
На думку посадовців Білого дому, домовленості про постачання палива з альтернативних джерел у Європу ще до початку справжньої кризи мають гарантувати, що союзники зможуть пережити енергетичний шантаж з боку Росії.
У такому разі європейські країни будуть більш готові відрізати російські фінансові установи від міжнародної банківської системи й долучитися до блокування експорту в Росію напівпровідників та інших ключових компонентів машинобудування й електроніки, що виробляються на основі американських технологій.
«Ми очікуємо, що будемо готові забезпечити альтернативні постачання, які покриватимуть значну частину потенційного дефіциту. Якщо Росія вирішить використовувати постачання природного газу чи нафти як зброю, це не залишиться без наслідків для російської економіки», — заявив журналістам високопоставлений представник адміністрації.
Посадовець відмовився назвати країни, з якими ведуться переговори, але, ймовірно, йдеться, зокрема, про Саудівську Аравію.
Припускають, що президент Росії Володимир Путін спровокував нинішню кризу в розпал зими, розраховуючи на шантаж Європи газопостачанням.
Загроза вторгнення Росії в Україну
З кінця жовтня 2021 року Росія стягує війська до українських кордонів. Згідно з останньою розвідувальною оцінкою Міністерства оборони України, наданою CNN, Росія розмістила понад 127 тисяч військовослужбовців та наступальне озброєння біля кордонів України та на тимчасово окупованих територіях.
Нарощування військ на українських кордонах продовжується. У ГУР Міноборони прогнозували, що воно вийде на пік наприкінці січня 2022 року.
Західні ЗМІ повідомляли, що російське вторгнення в Україну може бути здійснене на початку 2022 року, до цього залучать до 175 тис. військовослужбовців РФ.
У російському керівництві заперечують інформацію про підготовку вторгнення, заявляючи, що перекидання військ — це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території воєнним шляхом.