Повірте мені, що ніякої війни не буде — голова МХП Косюк
Засновник МХП Юрій Косюк вважає, що заяви щодо загрози вторгнення Росії в Україну «надто роздуті» і «жодної війни не буде».
Про це він сказав в інтерв'ю команді МХП, опублікованому на YouTube-каналі компанії.
На думку Косюка, Україна — «точка, де зійшлася велика геополітика», у межах якої Росія та США «вирішують свої питання». Він вважає, що «істерія — це політичні ігри великих країн і фізично жодних дій відбуватися не буде». Окрім того, світова спільнота повністю на боці України, і РФ це «чітко розуміє».
«Повірте мені, що ніякої війни не буде. У нас немає розколу суспільства. Більшість українців вже давно визначилася — і ми точно не хочемо бути частиною імперії. Росіяни про це знають не менше, ніж ми, і не гірше, ніж ми. Відповідно, зніміть питання про те, що буде військова операція чи агресія», — сказав бізнесмен.
Він заявив, що у Росії немає «жодного шансу». Їй потрібно буде «кинути всю країну і привести сюди не 100 тисяч російських солдатів, а 2 мільйони для того, щоб з величезними втратами якимось чином втримати Україну».
Водночас Косюк вважає, що панічні настрої можуть вплинути на економіку України, оскільки багато інвесторів думатимуть, чи вкладатися зараз у країну, «яка перебуває в такій великій істерії». Це сповільнить розвиток економіки та ринок зарплат, але про порожні полиці в магазинах не йдеться, додав він.
Під час пресконференції для іноземних ЗМІ 28 січня президент Володимир Зеленський заявив, що партнерам України варто відмовитися від «надмірних» кроків і фатальних прогнозів щодо можливості повномасштабної війни, бо це створює підстави для паніки. Фінансові втрати від повідомлень про можливий швидкий початок наступу Росії склали $12,5 млрд, сказав президент. Він закликав інвестувати в українську економіку, щоб запобігти її обвалу.
Зеленський заявив, що ситуація в Україні «не більш напружена, ніж рік тому», але ЗМІ нібито нагнітають паніку і створюють враження, що «вулицями їздять танки». Водночас рівень воєнної загрози на кордонах України Зеленський оцінює як високий.
Загроза вторгнення Росії в Україну
Росія стягує війська до українських кордонів з кінця жовтня 2021 року. За словами міністра оборони Олексія Резнікова, станом на 28 січня 2022-го на кордоні з Україною перебувають близько 130 тисяч російських військових, але не спостерігається жодних дій військового характеру, які відрізнялися б від ситуації навесні минулого року.
У Держдепі США вважають, що президент РФ Володимир Путін може наважитися на вторгнення в Україну до середини лютого. За інформацією західних ЗМІ, Росія завершила «останні приготування до вторгнення». Водночас секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що влада України не бачить прямої загрози нападу Росії. За його словами, повномасштабне вторгнення фізично неможливе і підстав для паніки немає.
Ситуація біля східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США і країн Європи. За словами американського президента Джо Байдена, Білий дім готує комплекс заходів, щоб не допустити нового вторгнення Росії в Україну. Глава Білого дому охарактеризував їх як «найбільш всеосяжний комплекс ініціатив, щоб Путіну було дуже важко зробити те, що, як побоюються люди, він може зробити».

14 січня газета The Guardian і телеканал CNN повідомили, що Росія розмістила на території України диверсантів для спецоперації, що може стати приводом для вторгнення. Пізніше в Пентагоні та Білому домі підтвердили, що США мають таку інформацію.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров 28 січня заявив, що Росія не зацікавлена у війні, але не дозволить нехтувати своїми «інтересами безпеки». У Кремлі вимагають від США та НАТО гарантій невступу України до Альянсу.
29 січня в Росії заявили, що війська та авіація Західного військового округу РФ завершили «планову перевірку бойової готовності» й начебто повертаються у місця базування.