Трейдери прогнозують зростання цін на продовольство через загрозу вторгнення РФ в Україну

23 лютого 2022, 11:51

Трейдери очікують на зростання цін на продовольство через загрозу вторгнення РФ в Україну. Ситуація в регіоні вже вплинула на постачання — кораблі уникають заходу до Чорного моря.

Аналітики та трейдери прогнозують, що загроза вторгнення російських військ в Україну ймовірно змусить покупців пшениці, кукурудзи та олії шукати альтернативних постачальників, що призведе до зростання світових цін на продовольство, передає Reuters.

Відео дня

За оцінками трейдерів, на Україну та РФ припадає близько 29% світового експорту пшениці, 19% світових постачань кукурудзи та 80% світового експорту соняшникової олії.

Експерти побоюються, що будь-яке військове втручання може вплинути на рух урожаю та спровокувати масову боротьбу імпортерів за заміну поставок із регіону.

"Покупці на Близькому Сході та в Африці шукатимуть альтернативні джерела", - вважають опитані Reuters експерти.

За даними Refinitiv, у 2021 році близько 70% експорту пшениці з Росії припало на покупців на Близькому Сході та в Африці.

Трейдери зазначають, що загострення напруженості вже змусило деяких покупців перенаправити судна до інших постачальників через страх тривалих затримок навантаження у разі війни.


"Кораблі уникають заходу в Чорне море через ризик війни. Перебої з поставками вже відбуваються», - зазначив сінгапурський трейдер.

22 лютого ф'ючерси на пшеницю в Чикаго підскочили більш ніж на 2%, кукурудза досягла семимісячного максимуму, соєві боби також зміцнилися. Порівняно з мінімумами 2021 року всі три ключові харчові та кормові інгредієнти зросли приблизно на 40%. Зростання цін відбулося і натомість зниження світового виробництва та сталого попиту.

Нагадаємо, що у 2021 році Україна зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових та олійних культур.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X