Загроза минула. Молдова зніме обмеження з українських товарів

15 листопада 2016, 13:34
Молдавська сторона підтвердила, що не буде продовжувати обмежувальні торговельні заходи на український експорт з 1 січня 2017 року

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова Мінекономрозвитку Степан Кубів.

"Хороші новини з Кишинева: Молдова підтвердила непродовження обмежувальних заходів-квот з 1 січня 2017 року", - заявив Кубів.

Відео дня

За словами Кубіва, це підтвердив його молдовський колега Октавіан Калмик під засідання Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

"Після введення цих заходів 6 травня цього року ми провели велику роботу з молдовською стороною, щоб захистити експортерів української продукції до Молдови", - додав Кубів.

Нагадаємо, що 27 квітня молдовський уряд прийняв постанову, яка обмежує постачання української м'ясомолочної продукції.

На зазначену продукцію встановлені квоти, а на ввіз товару понад квоти - захисні мита.

Введення квот в уряді Молдови тоді пояснили зверненням у січні цього року місцевих виробників, які заявляли, що не можуть конкурувати з більш дешевою українською продукцією і це їм загрожує банкрутством.

Так, згідно з постановою, на постачання цих товарів будуть введені квоти: на молоко і вершки – 1 тис. т, кисломолочну продукцію – 1 тис. т, вершкове масло, морозиво, сири і сир – 750 т, ковбаси, сосиски і м'ясні консерви – 250 т. Поставки понад квот будуть обкладатися ввізним митом. За експорт молока та вершків – 10%, іншої молочної продукції – 15%, вершкового масла та сирів – від 15% до 20% плюс €500/т, м'ясної продукції – 15%.

Показати ще новини
Радіо NV
X