Заблокувати заборонені російські сайти неможливо – Інтернет-асоціація

16 травня 2017, 14:25
Інтернет-асоціація України (ІНаУ) заявляє про неможливість блокування провайдерами російських сайтів, що потрапили під санкції

Про це Українським новинам повідомив голова Інтернет-асоціації Олександр Федієнко.

"Блокування інформації провайдером неможливе", - заявив він.

Федієнко підкреслив, що оператори технічно не готові реалізувати такі механізми, але крім того, такі рішення неможливо втілити на 100%.

Відео дня

Раніше в інтерв'ю Федієнко заявив, що сам механізм блокування інформації в інтернеті неефективний по своїй суті, оскільки практично всі системи блокування з легкістю обходять злочинці, при цьому ускладнюючи доступ до інформації для простих громадян.

"Ми вважаємо, що блокування неефективне. Але якщо такий механізм буде впроваджуватися в нашій країні, то блокування повинна відбуватися виключно за рішенням суду. Тому що інші механізми просто не можна назвати цивілізованими", - підкреслив голова ІНаУ.

Він також заявив, що в Україні ще немає механізмів блокування інформації як таких, і це також слід враховувати, говорячи про тій чи іншій системі реалізації стратегії кібербезпеки.

За словами Федієнко, в разі запровадження Україною норм за національною або ж позасудового блокування доступу до інформації, ІНаУ буде використовувати всі доступні механізми для скасування таких рішень, у тому числі асоціація планує звернутися до Ради Європи.


Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У списку санкцій 1228 фізичних осіб і 468 юридичних осіб.

Санкції передбачають блокування доступу до сервісів Яндекс, 1С, Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще ряду інших російських IT-компаній.

Також санкції торкнулися соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, а також сервісів Mail.ru.

Показати ще новини
Радіо NV
X