Арештовані у Газпрому українські акції подешевшали на 25% через зрив торгів

26 червня 2018, 15:25

Стартова ціна конфіскованих у російського монополіста - компанії Газпром 40,2% акцій української компанії Газтранзит знижена на 25% або на 157,7 млн ​​грн - до 473 млн грн.

Про це свідчать дані про проведення аукціону на фондовій біржі ПФТС, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Аукціон 18 червня не відбувся через відсутність заявок. Новий відбудеться 30 липня. Гарантійний внесок для участі в торгах складає 94,6 млн грн.

Відео дня


Газтранзит створений в листопаді 1997 року для реалізації міжурядових угод між Україною і РФ, а також Газпромом і Нафтогазом України (тоді - Укргазпромом) щодо збільшення обсягів транзиту російського газу до Туреччини і на Балкани.

Акціонерами Газтранзиту є російський Газпром, Нафтогаз України (їм належить по 40,2% акцій) і турецька компанія Турусгаз (контролює 19,6% підприємства).


Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

12 квітня 2016 року Газпром подав позов до Господарського суду Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

Київський апеляційний господарський суд в черговий разу 22 лютого 2017 року залишив чинним рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з Газпрому штрафу, який зріс вже до 172 млрд грн за рахунок пені за його несплату.

АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені (у розмірі, аналогічному штрафу) 5 жовтня 2016 року.

Міністерство енергетики Росії 9 грудня 2016 року висловило стурбованість рішенням Господарського суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу і заявило, що пені викликають ризики для надійності і стабільності транзиту російського газу через Україну.

Міненерго Росії закликало Україну скасувати це рішення.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає, що вилучення транзитного газу в рамках можливого виконання рішення Господарського суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу АМКУ неможливе.

Також Насалик підтвердив, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман гарантував Єврокомісії, що транзитний газ не буде арештований за рішенням суду.

Рішення про зобов'язання сплатити штраф і пеню набуло чинності 22 лютого 2017 року.

21 квітня 2017 го АМКУ повідомив, що подав заяву до виконавчої служби для примусового стягнення.

Восени минулого року Верховний суд України відмовився приймати заяву Газпрому про перегляд ухвали Вищого господарського суду від 13 липня 2016 року, яким підтверджено рішення судів нижчих інстанцій про штраф у розмірі 172 млрд грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X