За рік імпорт овочів "борщового набору" в Україну зріс уп’ятеро

11 травня 2019, 14:46

Збіг обставин у вигляді скорочення виробничих площ і низької врожайності змусив Україну розпочати імпорт ще восени

В квітні 2019 року Україна збільшила імпорт овочів "борщового набору" майже вдвічі, повідомляє інформаційний центр Інфо-Шувар.

При цьому за рік пропозиція імпортних овочів "борщового набору" в Україні збільшилася в п’ять разів.

Відео дня

"Сезон дійсно можна вважати аномальним, ми ніколи не імпортували так багато продукції, якою цілком можемо самостійно себе забезпечувати протягом всього року. Але збіг обставин у вигляді скорочення виробничих площ, низької врожайності в нас та в сусідніх країнах в цьому сезоні, змусив Україну розпочати імпорт ще восени", - розказала Тетяна Гетьман, керівник аналітичного департаменту ОРСП Шувар - найбільшого в Західній Україні гуртового ринку сільгосппродукції.

За даними експерта, крім суттєвого збільшення імпорту, українські трейдери вимушені були шукати альтернативу традиційним країнам-постачальникам овочів "борщового набору" в Україну. Падіння виробництва було зафіксоване в більшості країн Європи, тому, імпорт був досить дорогим в цьому році, а ціни продовжували зростати, навіть на фоні збільшення поставок зовні.

"В цьому сезоні ми значно збільшили імпорт "борщового набору" з країн Центральної Азії, які ніколи не фігурували раніше в переліку наших головних постачальників. Пригальмувати зростання ціни за рахунок імпорту не завжди вдавалося, імпортна продукція була досить дорогою, через великі витрати на логістику. Звичайно, якби ситуація із виробництвом в країнах ЄС і, насамперед, в Польщі не була такою критичною, ціни в нас могли б бути помітно нижчими. До речі, рятуватися імпортом в цьому сезоні нам вдалося далеко не по всіх позиціях. Наприклад, вже в кінці квітня з полиць українських супермаркетів та з майданчиків гуртових ринків майже зникла минулорічна білоголова капуста. Її запаси скінчилися і в нас, і в сусідніх країнах", - каже Гетьман.

Цибуля залишалася головним імпортованим продуктом в овочевому "борщовому наборі", в квітні її було ввезено більше 15,5 тис. т, тобто, тільки за один місяць обсяг збільшився на 35%. Більше цибулі в цьому сезоні Україна імпортувала тільки в лютому, тоді на вітчизняний ринок було завезено 26,4 тис. т цибулі. Головними постачальниками цибулі, як і раніше, залишалися країни Центральної Азії, насамперед, Узбекистан.

Картопля опинилася на другому місці в рейтингу імпорту складових "борщового набору", в квітні Україна імпортувала 8,4 тис. т картоплі, але більша частина цієї продукції – це рання картопля , яку завозили з Єгипту та Азербайджану. В порівнянні із березнем, імпорт картоплі збільшився майже втричі.

Втричі за квітень збільшився і імпорт капусти, теж за рахунок поставок ранньої продукції. В квітні до України було ввезено більше 7 тис. т капусти, завдяки цьому, вона увійшла в топ-3 найбільш імпортованих овочів "борщового набору". Постачання відбувалися, здебільшого, з Македонії та Узбекистану.

Обсяг імпорту коренеплодів в квітні був не дуже великим на фоні досягнень по інших позиціях, але обсяг в 2,3 тис. т – це в три рази більше, ніж в травні і, взагалі, в квітні імпорт моркви та буряку став найбільшим за всі місяці поточного сезону. Головним постачальником буряку та моркви в квітні була Білорусь, ранній буряк в невеликій кількості завозився з Узбекистану.

За 10 місяців сезону 2018/2019 року Україна встигла імпортувати рекордні 112 тис. т овочів "борщового набору". Найбільш гостра потреба в імпорті в цьому сезоні була по цибулі.

Раніше в Мінагрополітики заявили, що цибуля в Україні почне дешевшати вже в червні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X