За два роки з України виїхали майже 9 тис. IT-фахівців

18 липня 2016, 14:09
За даними компанії SmartMe University, за останні два роки з України до Європи і США виїхало до 9 тис. IT-фахівців, передає Інтерфакс-Україна

"На превеликий жаль, за останні два роки Україну залишили до 9 тис. IT-професіоналів, які емігрували в США і Європу. Але звільнені місця швидко компенсуються припливом молодих фахівців і світчер", – повідомила керуючий партнер Оксана Біла.

Відео дня

За підсумками минулого року ринок інформтехнологій України зріс до $2,5 млрд, однак це не призвело до зростання кількості фахівців галузі. Зараз спостерігається серйозна нестача молодих IT-фахівців.

Як заявляють в компанії, посилаючись на результати досліджень міжнародної консалтингової компанії IDC, частка України у світовому обсязі ринку інформаційних технологій становить 1%. Згідно з прогнозами, до 2016 року ринок ІТ в Україні може зрости на 5-10%.

"На даний момент, в країні налічується близько 90-100 тис. IT-фахівців. І хоч це один з найвищих показників у Європі, кваліфікованих фахівців все одно не вистачає. В Індії, наприклад, в IT-галузі зайнято більш ніж 1 млн програмістів", – уточнила Біла.


SmartMe University – освітня онлайн-платформа, що спеціалізується на навчанні IT-фахівців з 2010 року.

IDC – провідний постачальник інформації та консультаційних послуг, організатор заходів на ринках інформаційних технологій, телекомунікацій і споживчої техніки. Штат IDC налічує більше 1000 аналітиків в 110 країнах світу.

Показати ще новини
Радіо NV
X