З початку року в Україні закрилися 129 тисяч підприємців - Гройсман

31 січня 2017, 10:05
В Україні в січні закрилися близько 129 тис. приватних підприємців, але з них близько 112 тис. взагалі не вели ніякої діяльності і не платили податків і внесків у Пенсійний фонд

Про це в ефірі телеканалу ICTV сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає УНІАН.

"Закриті за цей період, за січень, 129 тис. підприємців, їх документів, скажімо так. З них 112 тисяч взагалі не вели ніякої діяльності. Хтось колись зареєструвався і нічого потім не робив. Але що говорить нам законодавство? А законодавство передбачає, що якщо ти підприємець, то заплати хоча б внески в Пенсійний фонд. Адже коли закінчиш свою діяльність - прийдеш за пенсією. І чому ти повинен забрати робочу пенсію у того, хто платив внески?", - сказав Гройсман.

Відео дня

При цьому він нагадав, що в цілому в Україні працюють понад 2 млн підприємств і підприємців.

"І немає тут ніякої трагедії", - зазначив глава уряду, коментуючи цифри закритих підприємств.

"Підприємства закриваються і відкриваються. І ось цифри: за останній час закрилися 16,8 тис. підприємств, а відкрилися понад 23 тис. Ніяких негативних тенденцій немає, але нам весь час намагаються донести інформацію про те, що все пропало", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, що з 1 січня окремі категорії фізичних осіб – підприємців (ФОП), зокрема, другої і третьої груп, сплачуватимуть єдиний соціальний внесок у розмірі 704 грн в місяць, навіть якщо тимчасово не мають ніякого прибутку; при цьому перша група «спрощенців» має можливість платити половину мінімального страхового внеску в розмірі 352 грн в місяць.

Раніше віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявляв, що в Україні існує близько 800 тис. фізичних осіб-підприємців (ФОП), які не здійснюють підприємницької діяльності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X