«Додатковий податок». Гетьманців пропонує на час війни зняти з бізнесу зобов’язання щодо працевлаштування людей з інвалідністю

30 листопада 2022, 15:49
Данило Гетманцев, голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики (Фото:НВ)

Данило Гетманцев, голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики (Фото:НВ)

Голова парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетьманцев пропонує звільнити бізнес на час воєнного стану від обов’язку створення та утримання робочих місць для людей з інвалідністю.

У своєму Telegram-каналі Гетьманцев написав, що пропонує покласти відповідальність за утримання людей з інвалідністю на державу.

За його словами, дискусії щодо необхідності такої норми у мирний час можуть тривати довго, але під час війни бізнес має звільнитися від виконання цього обов’язку, оскільки він фактично є додатковим податком.

Відео дня

«До сьогоднішнього дня, попри війну, на бізнес покладається обов’язок створення та утримання робочих місць для осіб з інвалідністю. За невиконання — діє штраф», — описав ситуацію нардеп.

Відповідно до закону, підприємства щорічно сплачують санкції у розмірі середньої річної заробітної плати (для підприємств, на яких 4% робочих місць призначені для чи з інвалідністю) або половину середньої річної заробітної плати (для підприємств, на яких працює до 15 осіб) за кожне не зайняте, але призначене для людей з інвалідністю місце.

Нагадаємо, на час дії воєнного стану МОЗ спростило процедуру встановлення інвалідності.

Тимчасово для отримання соціальних виплат, пільг, реабілітаційних послуг тощо особам з інвалідністю не потрібно проходити повторний медогляд для підтвердження інвалідності. Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану.

Редактор: Марія Ївженко
Показати ще новини
Радіо NV
X