Вітренко заявив, що очолити Нафтогаз йому запропонували Зеленський і Шмигаль

28 квітня 2021, 23:40

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко розповів, хто запропонував йому стати главою правління НАК Нафтогаз України.

В інтерв'ю Інтерфакс-Україна Вітренко сказав, що перехід на нову посаду не був його ініціативою.

"...Коли стало зрозуміло, що план призначити мене першим віцепрем'єром - міністром енергетики через об'єктивні і суб'єктивні причини не вдається реалізувати, тоді керівництво країни - і президент, і прем'єр-міністр - запропонували розглянути такий варіант", - заявив в. о. міністра.

Відео дня

Він додав, що це буде вже п'яте чи шосте його повернення до Нафтогазу:

«Я [в 2020 році] вже вирішив, що все: перегорнуто сторінку моєї роботи в Нафтогазі. Але виявилося, що це не так просто. Я з Нафтогазу йшов у 2003-му році, потім в 2005-му, потім у 2008-му, в 2009-му... разів п'ять. І щоразу думав, що це вже точно востаннє».

Також Вітренко заявив, що вважає логічним звільнення свого попередника Андрія Коболєва - через негативні результати роботи Нафтогазу. Він нагадав, що за підсумками 2020 року консолідований збиток компанії перевищив 19 млрд грн і став першим збитком після 2015 року.

28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади глави НАК Нафтогаз України, призначивши на цю посаду колишнього виконавчого директора компанії і колишнього в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка. Його призначено на один рік.

Сам Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав. У Нафтогазі звільнення Андрія Коболєва і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.

До цього Коболєв і правління Нафтогазу представили звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн порівняно з прибутком 2,6 млрд грн в 2019 році. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «відштовхнулась від дна і почала генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.

Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні 2020 року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X