Uber, Samsung та інші. YouTube розміщував рекламу брендів в сумнівних відео

17 січня 2020, 20:15
Деякі бренди не знали про те, що їх реклама розміщується в небажаних роликах.

Відеосервіс YouTube розміщував рекламу великих брендів в сумнівних відео, які заперечують зміни клімату або наукові теорії, повідомляє The Verge з посиланням на некомерційну організацію Avaaz.

Відео дня

Зокрема, автори роликів заперечували вплив викидів парникових газів на підвищення температури біля поверхні Землі.

За даними дослідження, відеосервіс розмістив в подібних відео рекламу 108 брендів, серед яких виявилися Samsung, Uber, Nintendo, Showtime, Harley Davidson, Warner Bros, а також екологічні організації Greenpeace і WWF. Повідомляється, що 10 брендів, в числі яких опинився і Samsung, не знали про рекламу в подібних відео.

У Avaaz стверджують, що YouTube просував подібні відеоролики за допомогою рекомендацій.

У відповідь на звинувачення в компанії пояснили, що YouTube віддає перевагу "авторитетним роликам" в таких спірних питаннях як зміни клімату, а методологію дослідження в компанії назвали сумнівною.

Avaaz просить рекламодавців вплинути на відеосервіс, щоб він перестав просувати небажані ролики і розміщувати в них рекламу.

У виданні зазначають, що звинувачення в тому, що YouTube просуває сумнівні відео не є надійним, оскільки дослідники не відстежували цю функцію "в дії", а інструмент розробника YouTube, який показує, які відео можуть бути пов'язані з іншими. Відзначається, що такий метод «не дає точної копії алгоритму пропозицій YouTube»

На YouTube не заборонені відео про зміну клімату, однак оскільки майданчик вважає цю тему контроверсивною, авторитетні джерела матимуть пріоритет в пошуку і рекомендаціях. В таких умовах є ймовірність, що YouTube-канал кабельного телеканалу, який заперечує зміни клімату також буде вважатися авторитетним джерелом, додали у виданні.

На початку січня на YouTube вступили в силу нові правила стосовно дитячого контенту.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X