Заразливий приклад Австралії. ЄС хоче змусити Google і Facebook платити за новини

9 лютого 2021, 12:26

Депутати Європарламенту можуть наслідувати приклад влади Австралії в питанні регулювання відносин між ЗМІ та техногігантами на зразок Google і Facebook.

Законодавці Євросоюзу хочуть змусити великі технокомпанії на зразок Google і Facebook платити ЗМІ за новини, за прикладом ініціативи, що розглядається владою Австралії. Про це пише Financial Times.

Відео дня

Як повідомили виданню депутати Європарламенту, які працюють над законами про цифрові послуги і цифрові ринки, вони можуть наслідувати приклад австралійської влади в питанні відносин між ЗМІ і техногігантами.

За словами депутатів, у міру проходження зазначених законів через парламент ЄС в них можуть бути внесені поправки, які включають аспекти австралійських реформ.

До таких поправок, в тому числі відносяться можливість обов'язкового арбітражу для ліцензійних угод і вимога до техно-компаніям інформувати видавців про зміни в алгоритмі оцінки новин на своїх сайтах.

Мальтійський депутат Європарламенту Алекс Саліба підкреслив, що австралійський підхід до Google і Facebook дозволив усунути «гострий дисбаланс сил на переговорах» з видавцями.

У той же час в Google відзначили, ініціатива ЄС «спрямована на досягнення правильного балансу» між видавцями і платформами. У компанії заявили, що готові платити за подальшу підтримку журналістики. У Facebook відмовилися від коментарів.

Нагадаємо, що 5 лютого Google запустив в Австралії свою новинну платформу News Showcase на тлі ініціативи місцевої влади прийняти Кодекс гравців медіаринку, який зобов'яже Google і Facebook платити австралійським ЗМІ за новини. Одне з найбільших новинних агентств країни відмовилося співпрацювати з техно-гігантом.

У жовтні 2020 року Google оголосив про плани заплатити ЗМІ понад $1 млрд протягом трьох років за новини для нового сервісу компанії Google News Showcase. Тоді наголошувалося, що таким чином техногігант намагається уникнути санкцій з боку регуляторів.

У липні минулого року Google анонсував програму ліцензування, згідно з якою компанія готова платити виданням за «високоякісний контент». Тоді техногігант підписав партнерські угоди з виданнями в Німеччині, Австралії та Бразилії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X