Хрестовий похід проти Lightning. Євросоюз офіційно запропонував ввести єдину зарядку для смартфонів

23 вересня 2021, 18:35

В Євросоюзі офіційно представили законопроєкт, який зобов’яже виробників мобільної електроніки використовувати єдиний стандарт зарядки USB-C. Якщо він буде прийнятий перехідний період складе 24 місяці.

Європейська комісія офіційно представила законопроєкт, який змушує виробників смартфонів, планшетів і навушників використовувати єдиний стандарт зарядного пристрою з портом USB-C.

Відео дня

Про це йдеться в заяві виконавчого віцепрезидента ЄС Маргрет Вестагер.

«USB-C стане стандартним портом для всіх смартфонів, планшетів, камер, навушників, портативних колонок і портативних ігрових консолей», — йдеться в заяві Вестагер.

Також Євросоюз пропонує відокремити продаж зарядних пристроїв від продажу самих гаджетів.

«Ми дали індустрії досить часу, щоб запропонувати свої власні рішення, тепер прийшов час для прийняття законодавчих заходів щодо єдиного зарядного пристрою. Це важлива перемога для наших споживачів і навколишнього середовища, відповідна нашим екологічним і цифровим амбіціям», — зазначила Вестагер.

У заяві Єврокомісії йдеться, що перехід на єдиний стандарт зарядки не тільки дозволить користувачам заряджати всі свої гаджети від одного пристрою, але і допоможе запобігти необґрунтоване обмеження швидкості зарядки різними виробниками.

Законопроєкт має бути розглянутий Європейським парламентом і Радою відповідно до звичайної законодавчої процедури. Для виробників передбачається перехідний період у 24 місяці з дати ухвалення законопроєкту.

Проти єдиного стандарту зарядки послідовно виступає Apple. Компанія, смартфони якої заряджаються від кабелю Lightning, заявляла, що примус виробників до єдиного стандарту зарядки може стримувати інновації, створювати масу електронних відходів і дратувати споживачів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X