Європарламент змінив правила оплати та роботи далекобійників

5 квітня 2019, 11:45

Зміни пов’язані із скаргами Франції та Німеччини на демпінг у сфері оплати праці у логістиці з боку східноєвропейських підприємств

Європейський парламент проголосував за зміни до правил оплати та роботи для далекобійників. Тепер водії отримуватимуть оплату згідно з тарифами тієї країни, в якій відбуваються перевезення, повідомляє DW.

Відео дня

У Європарламенті змінили умови, згідно яких визначається мінімальна плата для водіїв вантажівок, та вимагають, аби далекобійники проводили вихідні не у дорозі. Відповідний пакет законопроектів було ухвалено євродепутатами 4 квітня.

Так, нові правила передбачають, що свої щотижневі законні 45 годин на відпочинок водії не мають проводити у кабіні вантажівки. Крім того, їхні розклади мають передбачати, що вони щонайменше щомісяця повертатимуться у країни, де розташовані підприємства, на які вони працюють.

Додаткові вимоги також мають з'явитися і щодо так званого каботажу, коли іноземна компанія повністю надає послуги перевезень в іншій країні. Такі операції, впевнені євродепутати, повинні бути дозволені протягом трьох днів після завершення попереднього замовлення. Згідно з поки що чинними правилами, три каботажні поїздки можливі протягом семи днів. До того ж, під час каботажу для водія мають діяти правила нарахування мінімальної зарплати, чинні для країни, в якій здійснюється перевезення.

Необхідність ухвалення нових правил виникла через те, що такі країни, як Франція та Німеччина вже довгий час скаржаться на нерівні ринкові умови у логістичному бізнесі через демпінг у сфері оплати праці з боку східноєвропейських підприємств. Євродепутати та національні політики цих східних членів ЄС виступили із критикою запланованих оновлень, назвавши їх протекціонізмом та обмеженням європейського вільного ринку.

У Болгарії ухвалення реформи призвело до акцій протесту. Так, у місті Пловдив далекобійники спалили на знак незгоди одну із вантажівок.

Тепер запровадження змін стане предметом переговорів між Європарламентом і країнами-членами ЄС.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть ввести нові штрафи для водіїв.

Показати ще новини
Радіо NV
X