Європа прискорить відмову від російського газу через напад на Україну — експерт

12 березня, 20:22
ОГТСУ (Фото:Укртрансгаз / Facebook)

ОГТСУ (Фото:Укртрансгаз / Facebook)

Європа прискорить відмову від російського газу через дії РФ. Серед альтернатив — постачання з Азербайджану та ЗПГ.

Європа цілком реалістично може відмовитися від російського газу до 2027 року та прискорить досягнення цієї мети через дії РФ.

Це прогнозує партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін в інтерв'ю Forbes Україна.

Відео дня

За його словами, російський газ у Європі може заміщатися, зокрема за рахунок палива з Азербайджану та скрапленого газу.

«Зараз із Каспійського регіону проклали коридор до Італії. Можна було б з Азербайджану більше газу постачати до Європи через Болгарію», — каже Крутіхін.

Водночас він зазначає, що у Болгарії цьому активному чинить опір проросійське лобі. У той же час терміналів прийому скрапленого газу багато в Іспанії та Португалії, але мало в Італії.

«Остання планує це виправити. Німеччина теж уже оголосила про плани збудувати два термінали», — вважає представник RusEnergy.

Також він зазначив, що Євросоюз продовжить розвивати відновлювані джерела енергії та скорочуватиме споживання газу за рахунок енергоефективності.

На думку Крутіхіна, поки що невідомо, чи може Європа запровадити ембарго на постачання енергоресурсів із Росії, оскільки деякі країни просто не можуть обійтися без російського газу.

Він наголосив, що доходи РФ від газової галузі становлять лише 20% від нафтової і вони не такі значні для російського бюджету.

Нагадаємо, що 7 березня спотові ціни на газ у Європі спочатку зросли майже до $3900 за тисячу кубів, а потім обвалилися більш ніж на $1000 за кілька годин.

Також Газпром утримував прокачування газу через Україну на максимальному рівні, незважаючи на війну.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X