Дуже подобалися Росії. Єврокомісія пропонує відмовитись від довгострокових газових контрактів — Bloomberg

14 грудня 2021, 13:59

Єврокомісія хоче відмовитись від довгострокових контрактів на постачання газу після 2049 року. На важливості таких контрактів наполягала РФ.

Європейський Союз планує після 2049 року відмовитися від довгострокових контрактів на постачання газу в рамках свого "зеленого" переходу.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на відповідний законопроєкт.

Відео дня

Документ буде опубліковано 15 грудня, а 16 грудня його обговорять керівники Євросоюзу на саміті у Брюсселі.

Як зазначає агентство, у разі ухвалення цього рішення постраждає провідний постачальник палива до Європи — Росії.

Також повідомляється, що Єврокомісія запропонує заходи щодо зміцнення безпеки постачання, оскільки цієї зими Європі зіткнеться з рекордними цінами та гострим дефіцитом палива.

"Підвищена напруженість у відносинах між Росією та Україною загрожує подальшим скороченням поставок, збільшуючи ризик того, що енергетична криза збережеться наступного опалювального сезону", - наголосили в Bloomberg.

Серед іншого, Єврокомісія також хоче запропонувати більш стратегічний підхід до зберігання газу, включаючи заходи щодо забезпечення високого рівня заповнення сховищ на початку опалювального сезону.

Також ініціатива передбачає добровільні спільні закупівлі стратегічних запасів газу операторами транспортних систем. Такі резерви можуть бути вивільнені у разі виникнення надзвичайної ситуації. У Єврокомісії поки що не коментують зазначені ініціативи.

Раніше повідомлялося, що вранці 14 грудня спотова ціна газу в Європі перевищила позначку $1400 за тисячу кубів, що є найвищим показником з жовтня цього року — тоді ціна злітала майже до $2000 за тисячу кубометрів.

Це сталося на тлі заяви глави МЗС Німеччини про те, що російський трубопровід Північний потік-2 не може бути сертифікуваний наразі.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X