Таруті — 2%, Ахметову — 35%. Син Щербаня розповів, як ділили доходи ІСД у 90-і, та про свої претензії на $1 млрд

11 грудня 2020, 22:00

Євген Щербань, син убитого в 1996 році донецького бізнесмена Євгена Щербаня, розповів, чому вимагає $1 млрд від Ріната Ахметова.

Євген Щербань-молодший вважає суму компенсації в $1 млрд, яку він хоче отримати від Ріната Ахметова, навіть заниженою. Про це він розповів в інтерв'ю ЕП.

За словами Щербаня, він витратив близько $500 тис., щоб оплатити роботу британських розслідувачів, які відновили документи про власність його батька і його частку в доходах, які отримувала корпорація ІСД, до створення якої були причетні і Рінат Ахметов, і вбитий Євген Щербань.

Відео дня

«За документами я бачу, як ділилися гроші. Таруті (Сергій Тарута, — народний депутат від Батьківщини, один із співвласників ІСД на даний момент, — ред.) мали належати менеджерські 2%, Віталію Гайдуку — 25%, а решта 70% ділилися навпіл між Євгеном Щербанем і Рінатом Ахметовим. У мене є банківські документи, з яких все це видно. звідси і був зроблений розрахунок частки грошей, яка за минулі роки належала батькові від роботи ІСД», — заявив Євген Щербань.

«Я вам більше скажу. Мільярд — це занижена цифра», — додав він.

Євген Щербань пояснив, що на момент загибелі його батька існувало американсько-українське підприємство з іноземними інвестиціями Фінансист, яке на 100% належало Щербаню-старшому і займало важливу роль у діяльності ІСД.

«Ця компанія займалася поставками сировини на завод Азовсталь для виробництва штрипса, і далі поставляла його на Харцизький трубний завод через ІСД. Також Фінансист сплачував зарплату метзаводам. Так ось, на момент загибелі батька ІСД був винен Фінансисту понад $100 млн. Після загибелі, зрозуміло, ці гроші ніхто не повернув, а провели їх якимось заліком. Після цього Фінансист, будучи звільненим від податку на прибуток, банкрутує», — розповів Щербань-молодший.

Він також заявив, що компаніям Центр і Overseas United Partners Inc сім'ї Щербанів належало 60% компанії Гефест, яка була бенефіціаром ІСД, а не 36%, як вважалося раніше.

На підтвердження своїх претензій Євген Щербань навів лист, адресований Рінату Ахметову і підписаний ним та його братом Русланом у 2014 році*.

Як повідомлялося, в YouTube опублікований фільм-розслідування Спадкоємець, знятий журналістами Максимом Каменєвим і Олександром Коханом, в якому Євген Щербань-молодший розповідає про свою версію розділу майна батька після його вбивства. Євген Щербань-старший до моменту загибелі в 1996 році вважався найбагатшою людиною України, за деякими даними його статки оцінювалися в $500 млн.

* Руслан Щербань розкритикував фільм Спадкоємець і заявив, що його брат придумав історію, щоб продати «пам’ять про батька» якнайдорожче.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X