Нехай щастить. Євросоюз закрив кордони для вантажівок з РФ та Білорусі

9 квітня, 15:43
На фури з поштою заборона не поширюється (Фото:planet_fox / Pixabay)

На фури з поштою заборона не поширюється (Фото:planet_fox / Pixabay)

Європейський союз з 16 квітня запроваджує повну заборону на перетин фурами з Росії та Білорусі своїх кордонів.

Євросоюз з 9 квітня заборонив ввезення та транзит нових вантажів автотранспортом з Росії та Білорусі на територію Союзу.

Це випливає з рішення Ради ЄС, опублікованого в офіційному журналі Європейського Союзу.

Відео дня

Вантажівки з Росії та Білорусі, які збиралися в'їхати до ЄС, із сьогодні не зможуть цього зробити. Починаючи з 16 квітня ЄС запроваджує повну заборону перетину фурами з Росії та Білорусі кордонів Євросоюзу.

Заборона « не застосовується до 16 квітня 2022 року для перевезення вантажів, яка почалася до 9 квітня 2022 року, за умови, що транспортний засіб вже знаходився на території Союзу 9 квітня 2022 року або слідує транзитом через Союз, щоб повернутися до Білорусі».

Заборона Євросоюзу не поширюється на фури із поштою. Також ЄС може дозволити перевезення вантажів з РФ та Білорусі, якщо вона потрібна для:

  • купівлі, імпорту або транзиту в ЄС природного газу та нафти, у тому числі нафтопродуктів, а також титанової, алюмінієвої, мідної, нікелевої, паладієвої та залізної руди;
  • покупки, імпорту або транзиту в ЄС фармацевтичних, медичних, сільськогосподарських та продуктів харчування, включаючи пшеницю та добрива;
  • гуманітарних цілей;
  • дипломатичних та консульських представництв Євросоюзу та держав ЄС у Білорусі, у тому числі делегацій, посольств та місій, або міжнародних організацій у Білорусі, які користуються імунітетами відповідно до міжнародного права.

Раніше повідомлялося, що фінський залізничний оператор VR Group поступово повністю згорне вантажний трафік з РФ, це займе кілька місяців.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X