Ярославський і китайці подали нову заявку на покупку Мотор Січ

30 вересня 2020, 20:15

Дочірня компанія Beijing Xinwei Technology Group китайська Skyrizon і DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського 23 вересня подали оновлену спільну заявку в Антимонопольний комітет України на покупку ПАТ Мотор Січ.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на відповідне повідомлення на Шанхайській фондовій біржі.

У повідомленні наголошується, що 20 серпня АМКУ інформував компанії про те, що їх заявка від 4 серпня вимагала додаткових матеріалів. Оновлена заявка зараз знаходиться в комітеті.

Відео дня

«Існує невизначеність щодо того, чи може вона бути остаточно схвалена», - йдеться в документі.

Попередня спільна заявка на покупку Мотор Січ з держконцерном Укроборонпром, подана влітку 2019 року, була відкликана у зв'язку з новими домовленостями з DCH. Xinwei також вказала, що суб'єкт угоди і акції цільових активів заморожені, тому успішне проведення цієї реорганізації все ще знаходиться під питанням.

Раніше повідомлялося, що 4 вересня китайська компанія Skyrizon направила в Мін'юст України повідомлення про намір почати міжнародний арбітраж проти держави Україна.

У поданому документі (Notice of Investment Dispute) говориться про порушення Україною її міжнародних зобов'язань, закріплених в Угоді між урядом України і урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій. Повідомляється, що китайські інвестори з Skyrizon в 2016 році придбали 56% акцій українського авіапідприємства Мотор Січ, але до сих пір не можуть управляти своїм активом, оскільки на акції судом накладено арешт за ініціативою Служби безпеки України, а Антимонопольний комітет під формальними приводами затягує видачу дозволу на концентрацію.

Мотор Січ - один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-червні 2020 року отримало 595,56 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 428,58 млн грн. Чистий дохід Мотор Січі виріс на 16,3% - до 4,73 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X