Якщо Кремль закрутить вентиль. Зупинка транзиту не створить проблем для ГТС України, але буде важко — Макогон

Сергій Макогон, гендиректор компанії Оператор ГТС України (Фото:Сергій Макогон / Facebook)
Відсутність транзиту не принесе нерозв’язних проблем для ГТС України, хоч і «буде тяжко».
За словами голови Оператора ГТС України Сергія Макогона, відсутність транзиту не несе нерозв’язних технічних проблем для української газотранспортної системи.
Про це він заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, наголосивши, що «буде складно».
" У нас є різні сценарії дій і рішень, які будуть застосовуватися під час опалювального сезону в залежності від ситуації", — зазначив Макогон.
Він наголосив, що українська ГТС вже переходила в реверсний режим у 2006, 2009 та 2019 роках, коли Газпром зупиняв транзит.
За словами голови Оператора ГТС, обсяги транспортування газу значно знизилися, що дає можливість здійснювати резервування, необхідне для перемикання в процесі транспортування газу, або застосовувати нестандартні рішення для забезпечення газом споживачів України та виконання обов’язків з транзиту.
Він додав, що якщо на рівні Кремля буде ухвалено політичне рішення щодо припинення транзиту в ЄС через Україну, є ризик, що українська газотранспортна інфраструктура буде частково знищена агресором.
Це, у свою чергу, створить проблеми і для транспортування газу всередині України, тому що ГТС використовується як для транзиту, так і для місцевого транспортування.
Макогон наголосив, що транзит метану постійно зменшується, а після введення ембарго на газ і повністю припиниться. У компанії наполягають, що для збереження української інфраструктури останній кубометр російського газу має бути транспортований до Європи саме через український маршрут, а не через Північний потік.
" Відбудеться це до 2024 року чи пізніше — залежить від позиції та готовності країн ЄС", — сказав Макогон.
Раніше російський газовий монополіст Газпром оголосив про повну зупинку постачання трубопроводом Північний потік через плановий ремонт. Газопровід простоюватиме три дні.