Якщо сіла батарейка. 3 способи подовжити роботу системи охоронної сигналізації

8 грудня 2022, 11:19
Ексклюзив NV
Заміна елементу живлення в охоронній сигналізації (Фото:ajax.systems)

Заміна елементу живлення в охоронній сигналізації (Фото:ajax.systems)

Автор: Артем Ільїн

Є декілька способів збільшити термін автономної роботи охоронної сигналізації. Всі вони пов’язані з акумуляторами.

Будь-яка сигналізація повинна мати джерело живлення — акумулятор. Інакше вона перестає працювати і передавати сигнал тривоги. «Нові акумулятори в залежності від типу охоронної сигналізації та кількості охоронних датчиків тримають заряд від 8 до 24 годин. Але після 2−3 років експлуатації ємність акумулятора падає. І в деяких випадках він може тримати не більше ніж півгодини», — розповів в інтерв'ю НВ Бізнес Дмитро Стрижов, засновник Охоронного холдингу Шериф.

Відео дня

Для збільшення терміну автономної роботи сигналізації він радить три основних способи.

Перший. Якщо акумулятор працює 2−3 роки, просто його поміняйте. «У такому разі буде гарантовано зв’язок від 8 до 24 годин», — каже Стрижов.

Другий. Це рішення прийшло із Іспанії. Там часто відбуваються самозахоплення порожніх квартир, у яких відключено електрику. Якщо у квартирі хтось оселився і його за тиждень не вигнали, то треба добиватися виселення через суди, що йдуть роками. Тому дуже важливо на ранній стадії зафіксувати, що хтось проникнув у житло, та оперативно його виселити. Але без електроенергії не працює сигналізація. «Так співпало, що саме український виробник охоронної сигналізації Ajax розробив для іспанського ринку акумулятор великої ємності. Він дозволяє працювати місяцями при нечастому опитуванні приладів та датчиків. А коли сигналізація працює в активному режимі, цього акумулятора вистачає до двох тижнів. Також є модифікація, яка тримає до 4 днів», — ділиться досвідом фахівець.

Третій. Ті хто має інший вид охоронної сигналізації, яких на українському ринку близько десяти (Дунай, Оріон, Грифон тощо), можуть за допомогою електрика встановити автомобільний акумулятор. «Тоді сигналізація працюватиме від одного до двох тижнів», — упевнений Дмитро Стрижов.

Але він також нагадав, що для передачі тривожного сигналу з об'єкту на пульт охорони потрібно підтримувати зв’язок. Або через GSM-канал, або через мержу інтернет.

Показати ще новини
Радіо NV
X