«Це космос». Як українські аграрії отримали позахмарні прибутки та чому їм слід готуватися до важких часів

5 вересня 2021, 09:09
НВ Преміум

У розпал сезону Україна рятує світ від продовольчої кризи і вже добре на цьому заробила. Сьогодні ціни врожаю найвищі за останню десятирічку, грошей — донесхочу. Шкода, що так буде не завжди, пише журнал НВ.

Я к послухати українських аграріїв, то хоч Євангеліє пиши. Врожайність височенна, ціни захмарні, маржа якнайбільша. З 2021 року сировинні ринки визнають лише одну міру грошей — безмежно. «Сталь — рекорд, агро — рекорд, — хизується Дмитро Скорняков, гендиректор агрохолдингу HarvEast. — Для України цей рік буде шоколадним. Виграє той, хто правильно вкладеться».

Відео дня

Цей солодкий результат має три очевидні та сотні менш очевидних причин. Перша з них — Китай несподівано зробив найбільше у своїй історії замовлення української сільськогосподарської продукції, передусім на кукурудзу, і триматиме цю планку й наступного року. Ніхто у світі не очікував на це. Адже, за даними ФАО, продовольчої сільгосп­організації ООН, у КНР зберігався запас зерна до 30 % від річного споживання країни.

«Усі вважали, що їхніх запасів їм вистачить, — пояснює Наталя Шпигоцька, старший аналітик інвесткомпанії Dragon Capital. — Але виявилося, що їх нема». Китай ввів усіх в оману.

Показати ще новини
Радіо НВ
X