Я кілька разів збирався йти з Нафтогазу і багато разів це робив — Вітренко

15 серпня 2019, 09:19

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявив в інтерв'ю Економічній правді, що багато разів ішов з компанії, але пізніше повертався.

"По-перше, я не дуже емоційна людина. Я дійсно кілька разів збирався йти з Нафтогазу і багато разів ішов з Нафтогазу. Якщо брати період до [Андрія] Коболєва, то звільнитися з Нафтогазу і повернутися в Нафтогаз, як я жартую зі своїми співробітниками, для мене як поїхати у відпустку. Я до цього дуже спокійно ставлюся. Повертаючись до періоду Нафтогазу за часів Коболєва, то я дійсно збирався йти з НАК. Наприклад, в 2015 році. Тоді я зіткнувся з питанням як для мене щодо очевидною корупції, з якої не можу змиритися", - розповів Вітренко.

Відео дня

За його словами, у Коболєва не було повноважень вирішити це питання самостійно. Тоді подібні питання відносилися до повноважень Кабміну.

"Коболєв мені тоді сказав: "Можливо, буде краще, якщо ти підеш, і тоді зможеш публічно про все говорити. Але деякі міжнародні партнери Нафтогазу, скажімо так, дипломатично, наполягли на тому, що якщо ти бачиш якісь факти корупції, то з цим треба боротися, а не просто йти. Тому це не емоційне питання. З того, що ви бачите: я якраз навпаки звик працювати "в довгу", це є моєю характерною здатністю", - додав він.

На думку Вітренко, "коли ви працюєте "в довгу", коли ви турбуєтеся про свою репутацію, про свою кар'єру, ви розумієте, що, можливо, зараз краще піти для того, щоб потім повернутися".

Нагадаємо, Вітренко працював в Нафтогазі в 2002-2003 роках і в 2005-2010 роках. Відповідав за залучення кредитів від міжнародних банків і реструктуризацію зобов'язань Нафтогазу, був штатним і позаштатним радником голови правління. Повернувся в компанію в 2014 році. Відповідає за судові спори компанії з Газпромом.

У травні Економічна правда написала, що відділ маркетингових досліджень Нафтогазу, який підпорядковується Вітренко, підготував доповідь про поточну ситуацію з корпоративної реорганізацією компанії. У документі йшлося про наявність «руйнівного прихованого конфлікту» між Коболєвим і Вітренком. Про це, зокрема, свідчить різниця в поглядах на організаційну трансформацію Нафтогазу, говорилося в доповіді. Коболєв підтвердив наявність конфлікту з Вітренко.

Показати ще новини
Радіо НВ
X