Westinghouse не буде будувати завод ядерного палива в Україні - DW

16 серпня 2016, 12:24
Американсько-японська компанія Westinghouse не підтверджує наявність домовленостей з Україною про будівництво заводу ядерного палива

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявляв, що паливна компанія планує побудувати нове підприємство.

"Ми домовилися про диверсифікацію поставок майже на половину атомних блоків, про будівництво заводу ядерного палива на території України", – повідомляв Насалик.

Відео дня

У Westinghouse зі штаб-квартирою в Піттсбурзі (США) ознайомлені з планами українського уряду наростити власні потужності з виробництва палива. Крім того, в компанії готові розглянути свою участь у подібному проекті. Westinghouse візьме участь, якщо Київ самостійно знайде фінансування.

"На даний момент у світі можна спостерігати надлишок потужностей з виробництва ядерного палива, тому будівництво нової фабрики не принесе значних економічних переваг для країни. Втім, якщо країна вирішить зробити таку інвестицію, Westinghouse розгляне можливість своєї участі в проекті", – заявив директор компанії в північній і Східній Європі Азіз Дага у відповіді на запит видання.

В DW відзначають, що в Міненерговугілля не змогли підтвердити наявність конкретних домовленостей з компанією.

"Українською стороною ведуться переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення даного проекту", – заявили в прес-службі відомства.

Вони додали, що міністерство планує виробляти палива для АЕС на українській території і для цього розробило "проект концепції державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X