Вже завтра. Кличко розповів, як буде працювати електронний квиток і де його можна купити

31 жовтня 2018, 11:32

З 1 листопада в Києві починається тестування роботи електронного квитка. Він буде діяти на всі види громадського транспорту на основі безконтактної електронної пластикової карти.

Про це голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко заявив під час відкриття Kyiv Smart City Forum 2018, передає його прес-служба.

На сьогодні вже встановили близько 1,2 тис. валідаторів – спеціальних зчитувальних пристроїв – в наземному громадському транспорті і модернізували частину турнікетів в метро. Мер Києва пояснив, що е-квиток – це спеціальна проїзна картка, яку в подальшому можна буде поповнювати коштами на проїзд.

Відео дня

Купити карти можна буде у касах метрополітену, Київпастрансу, муніципальних і комерційних кіосках (Союздрук, ТурІнфо, Т-Кіоск). Планується, що канали продажів карток будуть розширюватися за рахунок нових агентів з продажу.

"Пасажиру достатньо лише піднести квиток до валідатора. Проїзд оплачено", – зазначив Кличко.

При цьому контролери матимуть спеціальні прилади для перевірки транспортної картки пасажира.

"Вже завтра ми розпочинаємо тестувати роботу електронного квитка. Нам треба на практиці побачити, як працюватиме система, де є слабкі місця, де проблеми. Щоб усунути їх, аби система запустилася повноцінно", – зазначив Кличко.

Він додав, що введення електронного квитка дозволить столичній владі здійснювати облік реального пасажиропотоку, завдяки якому буде зрозуміло, хто, куди і скільки пасажирів перевіз.

"Це допоможе нам оптимізувати маршрути. А також – вирішити проблему компенсацій за пільговий проїзд. І чи не найголовніше – електронний квиток – це контроль за обігом коштів на транспорті. Виведення великих сум готівки з "тіні", – підкреслив Кличко.

Разом з тим, він зазначив, що київська підземка стала п'ятою в світі, де почала працювати система безконтактних платежів банківською карткою. "За час впровадження цієї системи – з червня 2015 року – пасажири 25 млн раз скористалися платіжною карткою для безконтактного проходу в метро", – зазначив мер.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року міському транспорті Києва почали встановлювати обладнання для автоматизованої оплати проїзду. Єдиний електронний квиток для всіх видів наземного транспорту Києва планували ввести до середини 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X