Вугілля з окупованого Донбасу почали продавати в ЄС - ЗМІ

4 жовтня 2017, 15:13
Вугілля антрацит з окупованого Донбасу продають в Польщу, а прибуток спрямовується ватажкові терористичної організації "ЛНР" Ігорю Плотницькому

Про це повідомило польське видання Dziennik Gazeta Prawna.

Як зазначає газета, вугілля з окупованого Донбасу потрапляє в Польщу через Росію, де він отримує підроблений сертифікат про походження.

Відео дня

Експортом антрациту в Польщу з окупованих територій займається фірма Doncoaltrade, зареєстрована в місті Катовіце в 2012 році. У польському державному реєстрі її головою і основним акціонером є Олександр Мельничук, який протягом певного часу був так званим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості "ЛНР".

Акціонером фірми також був Роман Зюков - син колишнього першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова. Однак, один з асистентів Романа Зюкова повідомив, що той продав Мельничуку свою частку в компанії ще в 2014 році.

"Мельничук відправляє в Росію вугілля з шахт, які він контролює, і від осіб, що займаються копанками. Бандити-власники копанок продають антрацит по $22 за тонну, тоді як його офіційна ціна на кордоні з Польщею становить $140", - відзначає видання.

Підкреслюється, що офіційно Росія сприймає це вугілля як імпорт з України. Однак, Україна вважає це контрабандою, оскільки не контролює кордон з Росією, і відповідно експорт з окупованого Донбасу.

Видання вказує, що важко оцінити, як багато вугілля за такою схемою потрапило або продовжує потрапляти до Польщі. Підрахунки ускладнює факт, що цю схему складно однозначно визнати контрабандною, оскільки заборона експорту з України стосується тільки Криму.

Схему поставки вугілля з окупованих територій в ЄС виданню підтвердив голова Східної правозахисної групи Павло Лисянський, який колись був заступником директора двох шахт в Луганській області. За його словами, з кожної тонни вугілля, який "ЛНР" продавала на територію, контрольовану українською владою, в кишеню Плотницького потрапляло 500 грн. Він вважає, що свою частку Плотницкий має також і з антрациту, що експортується до Польщі.

Відзначимо, що вугілля з окупованого Донбасу вивозить також Росія. У березні в РФ ввезли понад 3,4 тис. піввагонів з вугіллям.

Пізніше, Росія офіційно визнала вивезення і почала активно закуповувати вугілля з окупованого Донбасу.

У липні 2017 року через Росії експортували в країни Європи близько 267 тис. Т вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Раніше також повідомлялося про те, що Росія збільшила нелегальний продаж вугілля з окупованого Донбасу.

Показати ще новини
Радіо NV
X