В ООН визнали «вкрай несправедливими» арешти ексочільника альянсу Nissan і Renault Карлоса Гона в Японії
Майже 130-денне ув’язнення ексголови альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона в японській в’язниці не було ні необхідним, ні розумним, а також порушило його права.
Такий висновок зробила робоча група Ради ООН з прав людини. Її доповідь від 20 листопада опублікована на сайті Ради.
З листопада 2018-го по квітень 2019 року Гона чотири рази арештовували в рамках справи про приховування доходів і незаконне збагачення.
«З огляду на відсутність альтернативного пояснення з боку влади [Японії], неодноразові арешти Гона, схоже, були процесуальним порушенням, спрямованим на те, щоб він залишався під вартою… Робоча група дійшла висновку, що арешти і затримання Гона чотири рази були вкрай несправедливими, оскільки завадили йому отримати свободу і користуватися правом на справедливий судовий розгляд, включаючи вільне спілкування з адвокатом», — йдеться в доповіді робочої групи.
31 грудня 2019 року Карлос Гон заявив, що втік до Лівану від японського «неправосуддя і політичних гонінь». Вийшовши під заставу в розмірі $20 млн, Гон здійснив втечу з Японії в багажі приватного літака, найнявши для цього, як стверджують правоохоронці, американську охоронну фірму, створену колишніми «морськими котиками». У Лівані Гон створює на базі приватного Університету Каслік програму EMBA, Центр підтримки стартапів і Центр навичок і розвитку.