Згадав Фірташа. Андрій Рева натякнув на корупційність голосування за подовження терміну обов'язкової установки лічильників

21 березня 2019, 19:13

Міністр соціальної політики Андрій Рева допустив корупційний характер голосування за подовження терміну обов'язкової установки індивідуальних лічильників до 2021 року, згадавши інтереси олігарха Дмитра Фірташа.

"Закон передбачав, що з 1 січня 2018 року продавати газ без лічильника газозбутова організація не могла. Це газозбутові компанії, найбільша з них - Регіональна газова компанія, яка належить відомому нашому олігарху [Дмитру Фірташу], який зараз знаходиться в Австрії, вона об'єднує 18 обласних компаній з 42-х, які в нас сьогодні є", - зазначив він в ефірі Радіо НВ.

Відео дня

За словами Реви, закон зобов'язував газзбути обладнати кожне домогосподарство газовим лічильником, а ці кошти були передбачені в тарифі за газ.

"21 грудня 2017 року, останнє пленарне засідання Верховної Ради України: 325 народних депутатів голосують за зміни до закону Про комерційний облік природного газу і переносять дату встановлення лічильників на три роки. <...> Така одностайність рідко буває, тобто я так розумію, що тут "ніякої корупції не має", це було "абсолютно чисто", "правильно", ніхто, так би мовити, "нікого не стимулював", - сказав міністр соціальної політики.

Нагадаємо, 21 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла поправки до закону Про забезпечення комерційного обліку природного газу, згідно з яким газорозподільні компанії зобов'язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу у разі відмови від загальнобудинкових.

За закон №5722 проголосували 325 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Пізніше в інтерв'ю Радіо НВ голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявляв, що українські газозбутові компанії "крадуть від 1,5 до 3 мільярдів кубометрів газу на рік", приносячи олігархові Дмитру Фірташу від $500 тисяч до $1 мільярда доларів щорічно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X