Все по новій. Справу про повернення Укртелекому державі повернули в першу інстанцію

5 липня 2018, 12:55

Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу компанії ЕСУ на рішення Господарського суду Києва від 19 жовтня і Київського апеляційного госпсуду від 12 грудня 2017 року про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,8% акцій Укртелекому.

Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомило джерело, знайоме з перебігом судового спору.

Так, Верховний суд направив справу на розгляд суду першої інстанції.

Це рішення прокоментували в компанії СКМ, яка є власником ЕСУ: "Ми вважаємо ухвалене рішення справедливим, і в подальшому плануємо продовжувати відстоювати свої права, використовуючи всі процесуальні можливості".

Відео дня

Нагадаємо, що що у 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанія ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендеру. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування та встановив, що до приватизації Укртелекому мали стосунок Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Однак у 2017 році ФДМ звинуватив ЕСУ в невиконанні взятих на себе інвестиційних зобов'язань. Глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки в лютому 2017 року було встановлено невиконання інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років коштів у сумі не менш ніж $450 млн.

19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України і ЕСУ (дочірня компанія СКМ, власник 92,8% акцій оператора) щодо Укртелекому.

ЕСУ подала апеляцію на це рішення та наголосила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла та підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року по лютий 2017 року).

12 грудня 2017 року Ахметов програв апеляцію за Укртелеком. Власник Укртелекому тоді заявив про намір подати касацію.

А 22 грудня Фонд державного майна звернувся до суду з проханням почати примусове повернення Укртелекому у власність держави.


Паралельно з ЕСУ судяться державні Ощадбанк і Укрексімбанк, які у 2013 році придбали його облігації більш ніж на 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення та виплати за ними відсотків.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, ЕСУ за дев'ять місяців 2017 року скоротило чистий збиток у 8,2 рази порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток до кінця вересня досяг 6,89 млрд грн, виручка була відсутня.

У травні 2018 року державний Ощадбанк в Верховному суді України відсудив у Ахметова 1 млрд грн за Укртелеком.

Наразі власником ЕСУ є СКМ, яка в 2013 році купила цю компанію у кіпрської Raga Establishment Limited (раніше - EPIC Telecom Invest Limited) і звинувачує її в порушенні умов продажу у вигляді невиконання приватизаційних інвестзобов'язань, домагаючись розірвання договору купівлі-продажу та повернення ЕСУ у власність Raga.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У свою чергу Raga вимагає від СКМ оплати $820 млн за вищезгаданим договором.

Суперечка між компаніями розглядається в Лондонському суді, і СКМ пропонує державі дочекатися рішення цього суду для остаточного вирішення приватизаційного спору.

Показати ще новини
Радіо NV
X