ВР на рік збільшила мито на експорт брухту до 30 євро

12 липня 2016, 15:16
Верховна Рада на рік підвищила ввізне мито на брухт чорних металів з 10 до 30 євро за тонну, передає Інтерфакс-Україна

Також парламент скасував реєстрацію імпортних контрактів.

За документ №3868 від 02.02.2016, який блокує попередній варіант закону про трирічне підвищення, у вівторок, 12 липня, проголосувало 248 депутатів.

Відео дня

"Це компроміс, який створює максимально можливі умови (для металургійної галузі) на даний час", – зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

За його словами, попередня редакція закону, яку прийняли у квітні і яку ветував президент, порушувала зобов'язання України перед СОТ і ЄС, а також погрожувала порушенням антидемпінгових розслідувань. У новій версії закон відповідає правам держави реагувати на загрози національній безпеці.

Він додав, що на ринку спостерігається дефіцит брухту, особливо в останні два роки через анексію Криму і війну на сході країни.

Глава профільного парламентського комітету з промисловості Віктор Галасюк додав, що пропозиції президента про скасування квотування на постійній основі не в інтересах вітчизняної промисловості.

"Проте краще мати щось, ніж нічого", – підкреслив він, додавши, що таку ж позицію підтвердили і профільні асоціації в ході проведених з ними консультацій.

У квітні Верховна Рада прийняла закон, який підвищує експортне мито на брухт в три рази, але президент Петро Порошенко ветував його.

Показати ще новини
Радіо NV
X