Вперше в світі судно пройде від Роттердаму до Шанхаю на біопаливі

22 березня 2019, 11:30

Контейнеровоз Maersk в 2019 році пройде 25 тис. морських миль на біопаливній суміші другого покоління

Один з найбільших контейнеровозів міжнародної компанії Maersk типу Triple E-class (місткість більше 18 тис. TEU) в 2019 році вперше в світі пройде шлях від порту Роттердам до Шанхаю і назад довжиною в 25 тис. морських миль тільки на біопаливної суміші, в якій 20 % від загального обсягу складе біопаливо другого покоління, повідомляє Прайм.

Відео дня

Maersk співпрацюватиме в цьому найбільшому в світі пілотному проекті з біопалива з Голландською коаліцією за стабільне зростанням (DSGC), в тому числі, з групою голландських транснаціональних корпорацій - FrieslandCampina, Heineken, Philips, DSM, Shell і Unileve.

Maersk як операційний партнер надасть судно, здійснить рейс і проведе експертизу, оцінку проекту. Shell виступить постачальником палива. Рейс запланований на березень-червень 2019 року.

Ініціатори та спонсори проекту - члени DSGC, багато з яких є клієнтами Maersk. Мета проекту - знизити кількість викидів при здійсненні морських перевезень. Раніше Міжнародна морська організація (IMO) прийняла рішення про зниження вмісту сірки в судновому паливі до 0,5% з 2020 року.

"Контейнеровоз, обраний пілотним судном проекту, подолає 25 тис. морських миль від Роттердаму до Шанхаю і назад на біопаливній суміші, в якій 20% припаде на біопаливо другого покоління (з відходів рослинного масла, - ред.). Це перший в світі проект подібного масштабу. Викиди за рахунок використання такого палива скоротяться на 1,5 тис. т CO2 і 20 т сірки", - повідомили в судноплавній компанії.

"Біопаливо другого покоління є лише одним з можливих рішень для декарбонізації морських перевезень. У довгостроковій перспективі необхідні прориви в паливно-технічному розвитку", - додали в Maersk.

На судноплавство припадає 3% від загального обсягу глобальних викидів CO2, а до 2050 року вони зростуть до 15%, якщо цей процес не зупинити. Скорочення викидів CO2 в цьому рейсі в обсязі 1,5 тис. т можна порівняти з викидами, які виділяються в рік більш ніж 200 домашніми господарствами.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз заборонить використовувати пальмову олію для виробництва біопалива.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X