Регулятор назвав причини підвищення цін на електроенергію у 2018 році

4 жовтня 2017, 10:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і вугільної промисловості України (НКРЕКП) отримала прогнозний баланс електроенергії на 2018, який затверджений Міністерством енергетики. Згідно з ним, в Україні є передумови для підвищення тарифів на електроенергію

Про це повідомив голова відомства Дмитро Вовк на своїй Facebook-сторінці.

Згідно представленої презентації, за даними Міненерговугілля, передбачається скорочення частки АЕС у виробництві електроенергії у 2018 році, в порівнянні з поточним роком, з 54,2% до 52,7%, ГЕС - з 5,3% до 5%. При цьому частка ТЕС, навпаки, має зрости з 30,2% до 31,2%, ТЕЦ і когенераційних установок - з 7,2% до 7,6%.

Відео дня

За розрахунками відомства, ГАЕС наростять свою частку з 1% до 1,1%, а альтернативні джерела - з 1,2% до 1,3%.

У Міненерговугілля розраховують, що загальне виробництво електроенергії у 2018 році зросте на 1,2% (на 1,9 млрд кВт/год).

Згідно з прогнозами НКРЕКУ, крім зростання частки дорожчої електроенергії, виробленої на ТЕС і ТЕЦ, в загальному балансі, до збільшення тарифів також призведе інфляція, падіння курсу гривні, дивідендна політика держкомпаній, зростання зарплати.

Нагадаємо, з 1 серпня Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг прийняла нову методику формування тарифів на електричну та (або) теплову енергію, яка виробляється на теплових електростанціях, теплоелектроцентралях та когенераційних установках.

Крім того, Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогнозує зростання тарифів на комунальні послуги в Україні у 2018 році, в тому числі і електроенергії до 20%. Також зростання тарифів може продовжитися у 2019 і 2020 роках.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X