Проєкт на чотирьох. Україна і Німеччину може з'єднати воднева магістраль

23 вересня 2021, 15:46

Оператори газотранспортних систем України, Німеччини, Чехії та Словаччини домовилися про спільну роботу над створенням Центральноєвропейського водневого коридору.

Чотири європейські компанії газової інфраструктури (України, Німеччини, Чехії та Словаччини) домовилися про спільну роботу над створенням водневої магістралі в Центральній Європі. Про це йдеться в повідомленні Оператора ГТС.

Відео дня

«Ініціатива Центрально-європейський водневий коридор спрямована на створення водневої" магістралі "в Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів його поставки в Україну, яка має хороші умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС», - йдеться в повідомленні Оператора ГТС.

Повідомляється, що вказаний водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів водню в Чеській Республіці та Словаччині.

Серед компаній-учасників - EUSTREAM (ОГТС Словаччини), Оператор ГТС України, NET4GAS (Компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (Провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

«Природний газ залишиться ключовим джерелом енергії і важливим фактором програми по декарбонізації в найближчі два десятиліття. Проте водень, ймовірно, буде відігравати значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності », - зазначив заступник генерального директора з розвитку та трансформації Оператора ГТС України Павло Станчак.

Також він зазначив, що водень - це перспективна технологія, яка знаходиться на ранній стадії впровадження в масштабах всієї економіки. На думку Станчака - партнерство з сусідніми операторами ГТС допоможе створити синергетичний ефект для розвитку зеленого водню.

Як зазначає прес-служба Оператора, Словаччина і Чехія експлуатують великий газопровідний коридор, що з'єднує Україну з зонами попиту на водень в Європі. Газотранспортні системи Словаччини, Чехії та Німеччини можуть бути перепрофільовані для транспортування водню.

Очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі.

На думку ініціаторів проекту, Центрально-Європейський водневий коридор може бути створений частково за рахунок перепрофілювання існуючої газової інфраструктури і цільових інвестицій в нові спеціалізовані водневі трубопроводи і компресорні станції.

Відзначається, що це дозволить забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною. За Центрально-європейському водневого коридору планують транспортувати 120 ГВт-год в день.

Перші результати перевірки проекту в частині потужностей і вартості транспортування водню можуть бути отримані вже в наступному році.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, що в серпні цього року Нафтогаз і німецький газовий трейдер RWE підписали меморандум про розвиток водневих проектів

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X