Водії Uber судяться з компанією через «звільнення алгоритмом»

28 жовтня 2020, 09:56

Водії вимагають, щоб суд визнав недійсним рішення алгоритму Uber про їх звільнення.

Кілька колишніх водіїв сервісу на замовлення таксі Uber звинуватили компанію у використанні автоматизованих алгоритмів «роботизованого звільнення», що порушує 22 статтю Загального регламенту захисту даних (GDPR).

Відео дня

Про це пише ВВС.

Британські водії сервісу хочуть домогтися, щоб суд в Нідерландах, де зберігаються дані Uber, визнав недійсним рішення алгоритму, який на думку позивачів привів до їх звільнення. Водії стверджують, що «були звільнені алгоритмом» без можливості оскаржити це рішення.

У Лондоні ситуація ускладнюється тим, що в разі звільнення з будь-якого приватного оператора таксі водії повинні звітувати в державну структуру. В іншому випадку вони втрачають ліцензію.

У Союзі водіїв додатків і кур'єрів (ADCU), який пред'являє юридичні претензії до компанії, заявили, що це ставить водіїв у «кафкіанську ситуацію».

«Наші водії перебувають у жахливому становищі, тому що вони не знають, в чому проблема, бо Uber їм не сказав», - відзначили в ADCU.

У той же час в Uber стверджують, що облікові записи водіїв були деактивовані тільки після перевірки вручну людьми.

«Uber надає запитані особисті дані та інформацію, на які мають право люди», - заявили в Uber.

На думку експертів, цей судовий процес є першим у своєму роді випробуванням захисту статті 22 GDPR.

Нагадаємо, що у вересні цього року суд продовжив на 18 місяців тимчасову ліцензію сервісу таксі Uber на роботу в Лондоні .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X