Vodafone назвав головну причину відсутності зв'язку на окупованому Донбасі

24 січня 2018, 10:49

Основною причиною відсутності зв'язку мобільного оператора Vodafone-Україна на окупованій території Донецької області є знеструмлення обладнання.

Про це заявив директор з корпоративного управління і контролю Vodafone-Україна Олег Проживальський в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Кабель ми відновили, тож зв'язок не працює через знеструмлення частини обладнання в зазначеному районі. Тільки-но живлення відновлять - зв'язок має з'явитися", - сказав він.

Відео дня

Він зазначив, що в разі якщо "ДНР" буде зацікавлена ​​в повноцінному відновленні зв'язку з Україною в регіоні - необхідно буде надати доступ фахівцям оператора для проведення ремонтних робіт на кабелі в Оленівці, який стане дублюючою лінією зв'язку.

Він повідомив, що наразі більш ніж 30% базових станцій Vodafone-Україна в зоні АТО вже не працюють.

Проживальський також зазначив, що, через збої в роботі на окупованих територіях Донецької області, оператор не може завершити переведення частини абонентів на інші тарифи.

Коментуючи інформацію про вимоги з боку "ДНР" про необхідність Vodafone-Україна оплачувати електроенергію для свого обладнання, директор з корпоративного управління і контролю Vodafone-Україна вказав, що оператор не буде платити за електрику компаніям на непідконтрольних територіях.

"Ми працюємо виключно за законодавством України. А відповідно до українського законодавства, ми не маємо права укладати ніякі договори з тією територією. Ми не можемо ні за що платити, чого б від нас не вимагали", - пояснив Проживальський.

При цьому він додав, що "поки не було захоплено Донецькобленерго, ми платили за електроенергію в регіоні на території України. Після його захоплення від нас вимагали, щоб ми платили в "ДНР" безпосередньо, але ми не можемо і не будемо цього робити".

Нагадаємо, c 11 січня жителі окупованого Донбасу залишилися без мобільного зв'язку Vodafone України. Компанія була останнім оператором, яка надавала послуги зв'язку на непідконтрольних територіях.

У Vodafone-Україна додали, що зараз більше третини їх обладнання на непідконтрольною України території Донбасу перебуває в неробочому стані. А розрив, швидше за все, стався в окупованих районах Донецької області.

У Донецьку почали активно продавати сім-карти місцевого оператора Фенікс. За стандартною ціною по 120 рублів (60 грн) можна було придбати з великими чергами, а перекупники пропонували альтернативу, проте вже за 1000 рублів (500 грн).

17 січня на непідконтрольних територіях Донбасу почалися роботи для ремонту пошкодженого кабелю, через що не було єдино можливою мобільного зв'язку в регіоні, яку надавав оператор Vodafone України.

19 січня компанія Vodafone завершила ремонтні роботи і відновила пошкоджене обладнання на окупованій території Луганської області. Там також заявили, що в Донецькій області мережа не працює з невідомих причин.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X