Внутрішні авіаперевезення України зросли на 5% - інфографіка

29 червня 2016, 10:23
У травні авіакомпанії України збільшили провізну ємність всередині країни на 5%, повідомляє Aviation News&Analytics

Експерти відзначають, що вітчизняний ринок залишається малопривабливим, так як лише три компанії (МАУ, Дніпроавіа і Мотор Січ) перевозять пасажирів по восьми лініях, на шести з яких працює по одному перевізнику.

Відео дня

Конкуренція простежується на двох маршрутах: Київ-Запоріжжя і Київ-Дніпро, де крім МАУ працює Мотор Січ і Дніпроавіа відповідно.

Крім того, слабо розвинене сполучення між регіональними аеропортами. Внутрішнім маршрутом поза столицею є Дніпро-Львів, рейс якого обслуговує Дніпроавіа. Інші маршрути – це сполучення столичних аеропортів Бориспіль і Жуляни з регіонами.

Основний перевізник, МАУ, літає з Борисполя до Харкова, Львова, Дніпра, Одеси, Івано-Франківська та Запоріжжя. На його частку припадає 84% обсягу на внутрішньому ринку. Якщо порівняти травень 2015 і цього року, то кількість крісел зросла на 20% – до 67 тис. од. Такий показник перевізник досяг за рахунок трансферних перевезень і мережевої моделі. Більше половини клієнтів на внутрішніх рейсах роблять пересадку на інші рейси авіакомпанії.

Інші дві компанії орієнтуються переважно на прямий пасажиропотік, який за останні кілька років суттєво впав. Приміром, у травні 2012 року ємність на внутрішньому ринку була на рівні 130 тис. крісел, це на 63% більше, ніж у травні поточного року.

На той період регулярні рейси в країні виконували низка компаній, серед яких МАУ, Мотор Січ, Аеросвіт, ЮТейр Україна, Візз Ейр Україна. Три останні пішли з ринку.

Відсутність авіасполучення з Донецьком, Луганськом і Сімферополем, зниження добробуту населення, погіршення економіки і девальвація гривні істотно скоротили показники ринку.

Але все ж ринок потроху зростає. Авіакомпанії, які працюють на внутрішньому ринку, запусакают нові рейси по країні. МАУ планує з 12 липня відкрити рейс Київ-Чернівці, Моторс Січ з 6 червня почала літати за маршрутом Київ-Одеса. Крім того цей же перевізник відкрив рейс Київ-Львів-Ужгород.

На думку експертів, щоб розвинути внутрішні перевезення перевізники повинні орієнтуватися на розвиток парку регіональних повітряних суден. Велику частку клієнтів по Україні складають бізнес-пасажири, які орієнтуються на час вильоту і частоту виконання польотів. Тому, варто виконувати рейси зранку з регіонального аеропорту до Києва, а ввечері назад, вважають в Aviation News&Analytics.

Нагадаємо, за I квартал цього року пасажиропотік в найбільшому аеропорту країни Бориспіль зріс на 13% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – до 2,82 млн осіб.

Показати ще новини
Радіо NV
X