Власники автомобілів на еврономерах заплатили 38 млн грн штрафів

7 грудня 2017, 11:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Державна фіскальна служба стягнула 38 млн грн штрафів за порушення строків транзиту і термінів тимчасового ввезення автомобілів

Про це повідомив директор департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Василь Поїзд в інтерв'ю Українським Новинам

Відзначається, що за результатами розгляду справ, складених щодо порушень, передбачених статями 470, 481 Митного кодексу України, до бюджету вдалося стягнути штрафів на суму 38 млн грн.

Відео дня

Поїзд також зазначив, що перевищення термінів тимчасового ввезення товарів в Україну не більше ніж на три доби тягне за собою попередження або штраф у розмірі 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (850 грн).

Крім того, якщо перевищення строків тимчасового ввезення становить більше трьох діб, але менше 10, то штраф становить 300 неоподатковуваних мінімумів або 5, 1 тис. грн.

При перевищенні терміну тимчасового ввезення товарів в Україну більше 10 днів штраф становить 1 тис. неоподатковуваних мінімумів, або 17 тис. грн.

Крім того, у ГФС повідомили, що зараз в Україні незаконно перебуває 150 тис. автомобілів на іноземних номерах.

Нагадаємо, що у кінці липня Вищий адміністративний суд Києва виніс перше рішення щодо водія автомобіля з іноземними номерами. Штраф склав 420 тис. грн.

У листопаді суд притягнув до адміністративної відповідальності і наклав штраф в сумі понад 3,38 млн грн на громадянина України, що ввіз зареєстрований у Литві автомобіль Mercedes-Benz у режимі "тимчасового ввезення" без сплати митних платежів.

Також у кінці листопада, Малиновський районний суд Одеси встав на сторону водія автомобіля BMW 320D з польськими номерами, і скасував постанову про притягнення його до відповідальності за порушення митних правил і штрафу у понад 500 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що уряд готовий взяти участь у підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

При цьому на початку вересня Державна фіскальна служба України стверджувала, що у країні незаконно перебувають 63,9 тис. автомобілів на іноземних номерах.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступну розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старше 2010 року випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що вартість розмитнення авто на Єврономер складе від €1 тис.

Пізніше вона зазначити, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

У середині листопада у Кабміні заявили про наміри зобов'язати власників транспортних засобів, що тимчасово ввозяться у країну, ставити їх на облік протягом 10 робочих днів.

Також слід зазначити, що за даними ДФС станом на 1 листопада 2017 року на території України знаходилося понад 383,3 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, в тому числі з порушенням терміну - майже 236,6 тис. автомобілів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X