Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Власники АТБ зібралися відібрати частину газових активів у бізнесмена Фукса - ЗМІ

22 січня, 13:54
569
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Суд залишив без руху скаргу Держгеонадр про необхідність розглянути заяви компанії Ангро Інвест на отримання без конкурсу спецдозволів на родовища газу

Власники мережі супермаркетів АТБ відбирають газові родовища у бізнесмена Павла Фукса на користь оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це повідомляють Наші Гроші.

Так, у постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 28 грудня йдеться, що суд залишив без руху апеляційну скаргу Державної служби геології і надр про необхідність розглянути заяви компанії Ангро Інвест на отримання без конкурсу спецдозволів на вісім родовищ газу у Полтавській області.

Зазначається, що таке рішення було ухвалено через несплату Держгеонадрами судового збору у розмірі 1760 грн.

Крім того, у постанові сказано, що Держгеонадра мала протягом п'яти днів усунути недоліки, у разі невиконання цих вимог скарга буде повернута апелянтові.

Як повідомляють Наші Гроші, станом на 21 січня, судовий реєстр не містить інформації про прийняття до розгляду апеляції Держгеонадр в цій справі.

Скарга служби була представлена ​​на рішення Окружного адміністративного суду від 4 грудня, яким було частково задоволено позов компанії Ангро Інвест про розгляд її заявок на отримання без проведення аукціонів спеціальних дозволів на 20-річну промислову розвідку і видобуток газу на восьми родовищах у Полтавській області.

Йдеться про Білоцерківську, Демидівську, Красногорівську, Судіївську, Федоровську, Федунківську, Черкасівську і Південно-Миргородську площі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що компанія Ангро Інвест претендує в середньому на 11 площ - додатково до перерахованих ще Андріївська, Дубровська і Жарківська площі.

Фірма Голден Деррік за часів Януковича належала Едуарду Ставицькому, а в 2014 році змінила назву на Іст Юроп Петролеум. Власником Іст Юроп Петролеум став Павло Фукс.

Також наголошується, що у загальному фірма отримала 30 спецдозволів на роботу у Полтавській області, які були анульовані після зміни влади. Але у 2017 році фірма через суд відновила дію 19 ліцензій. Це збіглося зі зміною назви компанії на Іст Юроуп Петролеум і її власника, яким став бізнесмен Павло Фукс.

У квітні минулого року бенефіціаром Ангро Інвест став житель Дніпра Геннадій Ткачов. Він був співзасновником Торгового дому Крим разом з АТБ-Торгстрой.

Також наголошується, що бенефіціарами останньої є власники мережі АТБ Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун.

У минулому квітні директором Ангро Інвест став Віталій Алдошин. Він також керує компанія Укргаздоб, яка в 2016 році купила спеціальний дозвіл на нафтогазову Південно-Кісівську площу.

У Харківській області 8% у статутному фонді Укргаздоб належить харків'янину Віталію Якименку, а 92% через кіпрську Саут-Кисівську інвестмент компані лтд вже згаданому власнику мережі АТБ Буткевичу. Якименко також є молодшим бізнес-партнером Буткевича у згаданій Ангро Інвест і Центральної нафто-газотранспортної компанії та компанії Нафтагазенергопром. Остання є власником спецдозволу на видобуток газу на іншому родовищі Харківщини - Мурафінській площі.

Якименко та Буткевич є власниками компанії Восток-Енергоресурс, де директором досі зазначений Роман Дружбін. Це колишній бізнес-партнер Олександра Павлюченка, якого ЗМІ називають кримінальним авторитетом на прізвисько Браслет. Павлюченко - помічник нардепа від Народного фронту Ігоря Котвицького - бізнес-партнера з газового бізнесу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Дружбін був директором і засновником Ангро Інвест і співвласником низки фірм, які через суди без аукціонів отримали спецдозвіл на видобуток корисних копалин в Україні. Разом з ним засновником у цих фірмах є згаданий Якименко.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися