Власники АТБ зібралися відібрати частину газових активів у бізнесмена Фукса - ЗМІ

22 січня 2018, 13:54

Власники мережі супермаркетів АТБ відбирають газові родовища у бізнесмена Павла Фукса на користь оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це повідомляють Наші Гроші.

Так, у постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 28 грудня йдеться, що суд залишив без руху апеляційну скаргу Державної служби геології і надр про необхідність розглянути заяви компанії Ангро Інвест на отримання без конкурсу спецдозволів на вісім родовищ газу у Полтавській області.

Відео дня

Зазначається, що таке рішення було ухвалено через несплату Держгеонадрами судового збору у розмірі 1760 грн.

Крім того, у постанові сказано, що Держгеонадра мала протягом п'яти днів усунути недоліки, у разі невиконання цих вимог скарга буде повернута апелянтові.

Як повідомляють Наші Гроші, станом на 21 січня, судовий реєстр не містить інформації про прийняття до розгляду апеляції Держгеонадр в цій справі.

Скарга служби була представлена ​​на рішення Окружного адміністративного суду від 4 грудня, яким було частково задоволено позов компанії Ангро Інвест про розгляд її заявок на отримання без проведення аукціонів спеціальних дозволів на 20-річну промислову розвідку і видобуток газу на восьми родовищах у Полтавській області.

Йдеться про Білоцерківську, Демидівську, Красногорівську, Судіївську, Федоровську, Федунківську, Черкасівську і Південно-Миргородську площі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що компанія Ангро Інвест претендує в середньому на 11 площ - додатково до перерахованих ще Андріївська, Дубровська і Жарківська площі.

Фірма Голден Деррік за часів Януковича належала Едуарду Ставицькому, а в 2014 році змінила назву на Іст Юроп Петролеум. Власником Іст Юроп Петролеум став Павло Фукс.

Також наголошується, що у загальному фірма отримала 30 спецдозволів на роботу у Полтавській області, які були анульовані після зміни влади. Але у 2017 році фірма через суд відновила дію 19 ліцензій. Це збіглося зі зміною назви компанії на Іст Юроуп Петролеум і її власника, яким став бізнесмен Павло Фукс.

У квітні минулого року бенефіціаром Ангро Інвест став житель Дніпра Геннадій Ткачов. Він був співзасновником Торгового дому Крим разом з АТБ-Торгстрой.

Також наголошується, що бенефіціарами останньої є власники мережі АТБ Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун.

У минулому квітні директором Ангро Інвест став Віталій Алдошин. Він також керує компанія Укргаздоб, яка в 2016 році купила спеціальний дозвіл на нафтогазову Південно-Кісівську площу.

У Харківській області 8% у статутному фонді Укргаздоб належить харків'янину Віталію Якименку, а 92% через кіпрську Саут-Кисівську інвестмент компані лтд вже згаданому власнику мережі АТБ Буткевичу. Якименко також є молодшим бізнес-партнером Буткевича у згаданій Ангро Інвест і Центральної нафто-газотранспортної компанії та компанії Нафтагазенергопром. Остання є власником спецдозволу на видобуток газу на іншому родовищі Харківщини - Мурафінській площі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Якименко та Буткевич є власниками компанії Восток-Енергоресурс, де директором досі зазначений Роман Дружбін. Це колишній бізнес-партнер Олександра Павлюченка, якого ЗМІ називають кримінальним авторитетом на прізвисько Браслет. Павлюченко - помічник нардепа від Народного фронту Ігоря Котвицького - бізнес-партнера з газового бізнесу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Дружбін був директором і засновником Ангро Інвест і співвласником низки фірм, які через суди без аукціонів отримали спецдозвіл на видобуток корисних копалин в Україні. Разом з ним засновником у цих фірмах є згаданий Якименко.

Показати ще новини
Радіо НВ
X