Власниками 12,5 тис. автомобілів, на яких їздять українці, є 17 поляків

26 лютого 2018, 09:34
1162
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Власниками 12,5 тис. автомобілів, на яких їздять українці, є 17 поляків  - фото

Власниками авто на "бляхах" є жителі польського Перемишля

Фактичними власниками 12,5 тис. автомобілів із 14,5 тис. зареєстрованих у Перемишлі та його околицях є 17 жителів регіону.

Про це повідомляє телеканал TVN Turbo.

Як пише інтернет-видання, поляки реєструють на себе десятки і сотні автомобілів, співвласниками яких пізніше стають українці. Натомість за такі послуги вони отримують від українців за автомобілі на польських номерах від 100 до 500 злотих.

У свою чергу, українці також мають від цього вигоду. Адже використовуючи автомобілі на іноземній реєстрації, українці уникають сплати високого мита за ввезення авто.

Представник відділу комунікації, транспорту і доріг у Перемишлі Веслав Юркевич заявив, що польські правила дозволяють таку масову реєстрацію автомобілів однією особою. Крім того, він зазначає, що поляки створили в прикордонній зоні з Україною подібні підприємства, які іноді заробляють сотні тисяч доларів в автомобільному бізнесі.

Нагадаємо, що ще у травні минулого року Гройсман заявляв, що уряд готовий взяти участь у підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою зробити доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старших за 2010 рік випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їхнього технічного стану.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що вартість розмитнення авто на єврономерах становитиме від €1 тис.

Пізніше вона зазначила, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

У середині листопада у Кабміні заявили про наміри зобов'язати власників транспортних засобів, що тимчасово ввозяться в країну, ставити їх на облік протягом 10 робочих днів.

На початку грудня минулого року Державна фіскальна служба повідомила, що стягнула 38 млн грн штрафів за порушення термінів транзиту і термінів тимчасового ввезення автомобілів.

Станом на 4 лютого, за даними ДФС, на території України незаконно перебувало понад 246,4 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
9412
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
7034
Компанії/Ринки

Вчора, 13:02

thumb img
Наглядова рада Нафтогазу запропонувала Гройсману оновлений склад правління - ЗМІ
5498

Головне

Події

Сьогодні, 07:16

thumb img
Ситуація на Донбасі: українські військові знищили трьох окупантів
Країни

Сьогодні, 16:16

thumb img
Гаазький суд засудив Радована Караджича до довічного ув'язнення
Країни

Сьогодні, 20:03

thumb img
Час змін. Президентом консервативної Словаччини може стати екоактивістка з ліберальними поглядами