Власник збанкрутілого Актабанка програв суд НБУ

2 жовтня 2017, 15:51
Компанія Центр-Агро-Трейд, власник 95% акцій неплатоспроможного Актабанка, вимагає від Національного банку України (НБУ) компенсувати 380 млн грн

Про це повідомила прес-служба компанії Центр-Агро-Трейд, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, позов був поданий до Господарського суду Києва. Компанія Центр-Агро-Трейд в своєму позові повідомляла, що НБУ своїми діями викликав знецінення акцій банку і фактично позбавив акціонерів права ними розпоряджатися і управляти роботою банку.

Відео дня

Правова позиція НБУ зводилася до того, що застосовані проти Актабанка заходи впливу, а саме обмеження, призупинення або припинення операцій банку, накладення на нього штрафів і позбавлення генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, що не позбавляло банк права здійснювати банківську діяльність. Тому шкоди акціонерам банку завдано не було, і позов до НБУ є невиправданим.

Рішення Господарського суду Києва (перша інстанція) було винесено на користь НБУ.

"Ми очікували такого результату, так як в умовах діючої судової системи стягнення з Національного банку такої великої суми коштів - швидше, неможливий прецедент. І ми продовжимо боротьбу за відстоювання порушених прав наших клієнтів, акціонерів Актабанка, і підемо в апеляцію", - цитує прес-служба компанії адвоката Сніжану Карагодіна.

Нагадаємо, тимчасова адміністрація діяла в Актабанк - з 17 вересня 2014 року, а 15 січня 2015 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб приступив до ліквідації Актабанка.


Актабанк зареєстрований в 2008 році. Його найбільшим акціонером на 1 липня 2014 року була компанія Центр-Агро-Трейд (95%).

За даними Нацбанку України, на 1 липня 2014 по розміру загальних активів банк займав 38-е місце (5 млрд грн) серед 173 банків, що діяли в країні банку.

Показати ще новини
Радіо NV
X