Власник Укртелекому заборгував державному банку майже 3 млрд гривень

22 травня 2017, 17:08
Державний експортно - імпортний банк звернувся до  Господарського суду Києва з проханням стягнути з власника Укртелекому,  компанії ЕСУ, 2,8 млрд гривень

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські Новини.

Суд порушив провадження за позовом Укрексімбанку до ЕСУ про стягнення 2,83 млрд гривень. Відомо, що у квітні 2013 року Укрексімбанк купив облігації ТОВ ЕСУ номіналом 2,24 млрд гривень.

Відео дня

В середині березня 2017 ЕСУ мала погасити облігації, однак цього не зробила.

Розміщення облігацій в 2011 році сприяло ТОВ ЕСУ в приватизації 92,8% акцій Укртелекому.

Нагадаємо, в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів – ТОВ ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого оператора фіксованого зв'язку заплатив за 92,79% акцій номінальну ціну, 10,575 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендеру. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Згідно приватизаційних умов, новий власник Укртелекому повинен був залучити інвестиції, а також створити і безкоштовно передати державі систему спеціального зв'язку для урядових потреб. Оператор відзвітував, що все збудував. Однак Держслужба спецзв'язку і захисту інформації неодноразово заявляла, що не може прийняти на баланс урядову мережу, не відокремлену від комерційної.

Показати ще новини
Радіо NV
X