Власник українського цукрового гіганту розповів, чому податкова і силовики "кошмарять" бізнес

13 липня 2018, 08:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Податкова інспекція або контролюючі органи спеціально залякують бізнес організовуючи "маски-шоу".

Про це в інтерв'ю НВ розповів Віктор Іванчик, власник найбільшого в Україні виробника цукру - агропромхолдинга Астарта.

"Податкова інспекція або контролюючі органи організовують"маски-шоу", абсолютно не розібравшись. Їх мета - налякати, створити умови для того, щоб бізнесмен вирішив для себе: я краще піду заплачу, домовлюся, щоб мене залишили у спокої", - говорить він.

Відео дня

За його словами, податкова зайнята, тільки тим, що "кошмарити" бізнес. І силові органи, включаючи прокуратуру, намагаються за першим сигналом відразу закривати рахунки, обмежувати діяльність компаній.

"Але ж контролюючі органи могли б спокійно прийти і сказати: ми бачимо, що у тебе тут щось незрозуміле, поясни. Якщо бізнесмен не може пояснити, нехай йдуть до суду і там розбираються, хто правий", - вважає він.

Крім того, Іванчик зазначив, що минулорічні обшуки у Астарті були помилкою, яку визнали в Генпрокуратурі.

"Абсолютно не вникнувши в ситуацію, навіть не запитавши у податковій професійної консультації, нам за рішенням суду закрили рахунки і прислали в офіс "маски-шоу". Коли ми розібралися, виявилося, що вони просто не зрозуміли елементарних речей, які прописані в наших звітах. Елементарно не розібралися. Це рівень "професіоналізму". Це принцип: налякати, змусити домовлятися", - сказав він.

Також Іванчик повідомив, що від представників бізнесу (його компанії і ще декількох інших) на ім'я в. о. міністра фінансів Оксани Маркарової було направлено лист з пропозицією проходити моніторинг податкових інспекцій як консолідовані групи: "У нас десятки юридичних осіб на більшій частині території України. І кожне з цих юросіб перевіряється податковими окремо. Наша пропозиція: ми консолідуємо фінансову звітність, її підтверджують авторитетні аудиторські компанії. Тим більше нас ще контролюють банки, кредитори, міжнародні інвестори ".


Агропромхолдінг Астарта – найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом молока та переробкою сої.

Компанія здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

Найбільшими акціонерами Астарти є бізнесмен Віктор Іванчик і міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.


Нагадаємо, що на початку вересня Генпрокуратура провела обшук у головному офісі найбільшого цукровиробника Астарта-Київ.

Пізніше стало відомо, що Печерський районний суд Києва за клопотанням прокурора департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дениса Ковіна заарештував рахунки одразу трьох компаній українського цукрового гіганта.

Читайте інтерв'ю з Віктором Іванчик в свіжому номері журналу Новий Час - №25 від 12 липня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X