Власник Київстару продав бізнес в Італії

7 вересня 2018, 15:04

Телекомунікаційний холдинг Veon завершив операцію з продажу 50% акцій в італійському Wind Tre своєму партнеру CK Hutchison Holdings Ltd.

Про це йдеться в повідомленні Veon 7 вересня.

Сума угоди склала € 2,5 млрд. Раніше компанія повідомляла, що направить їх на зниження боргового навантаження. В результаті угоди співвідношення боргу до показника EBITDA знижується до 1,7.

Відео дня

За підсумками II кварталу чистий борг компанії становив $8,6 млрд, співвідношення чистого боргу до EBITDA - 2,5.

Чистий прибуток в розмірі близько $1,2 млрд Veon відобразить у третьому кварталі 2018 року.

Veon вийшов на ринок Італії в 2011 році, в 2016 році закрив операцію з Hutchison з об'єднання активів Wind Telecomunicazioni (увійшла в угоду від Veon) і 3 Italia (від Hutchison). Сторонам належало по 50% в спільному підприємстві.

Нагадаємо, що на початку липня VEON уклав угоду з CK Hutchison Holdings Ltd. про продаж 50% в спільному бізнесі. Контроль над італійським бізнесом залишиться у CK Hutchison.


Міжнародна група Veon (раніше - VimpelCom Ltd.) є акціонером найбільшого українського оператора мобільного зв'язку Київстар. Акції групи котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі NASDAQ.

Найбільшим акціонером Veon є LetterOne, що входить в Альфа-груп Михайла Фрідмана і партнерів - їй належить 47,9% акцій. Ще 19,7% володіє норвезький холдинг Telenor. Наразі free float компанії на Nasdaq становить 29,2%, після завершення угоди з Telenor free float холдингу досягне 43,8%. Ще 8,3% групи перебуває під управлінням голландського трасту - штіхтінга.

Показати ще новини
Радіо НВ
X