Влада взялася за тютюнового гіганта з російським корінням, який повністю монополізував ринок

5 жовтня 2015, 17:46
1612
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

АМКУ почав розслідування проти монополіста на ринку сигарет

© Kari Söderholm via Flickr

Антимонопольний комітет 1 жовтня розпочав розгляд справи щодо порушення ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна" законодавства про захист економічної конкуренції

Глава Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв на своїй сторінці у Facebook повідомив, що компанію підозрюють у зловживанні монопольним становищем на ринку постачання тютюнових виробів (сигарет з фільтром і без фільтру) роздрібним торгівцям.

"Наразі триває розслідування, зокрема, учасникам ринку направляються вимоги про надання інформації, яка буде проаналізована та залучена в якості доказів у справі", - повідомив він.

У самому відомстві також наголосили, що протягом 2014 року 100% вироблених в Україні тютюнових виробів було реалізовано одному учаснику ринку – компанії "Мегаполіс-Україна". Водночас ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами має близько 30 підприємств.

У зв’язку з цим АМКУ рекомендував чотирьом виробникам тютюнових виробів та офіційним дистриб’юторам виробників (ПрАТ "ФіліпМорріс Україна",  ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна", ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", ПАТ "Імперіал ТобаккоПродакшн Україна", підприємству з іноземною інвестицією "Імперіал Тобако Юкрейн" та ПрАТ "А/Т тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки") до 1 листопада 2015 року оприлюднити у відкритих інформаційних джерелах умови (зокрема, вимоги, критерії, процедури, терміни) відбору контрагентів серед субєктів господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, для поставки та дистрибуції тютюнових виробів. 

Компанія "Мегаполіс-Україна" була створена російською Мегаполіс в 2010 році. Материнською компанією стала Поділля-Тютюн, яку було куплено першою. Фактично за півтора роки Мегаполіс поглинув всіх інших дистрибуторів тютюнових виробів в Україні. На 2014 рік є монополістом ринку. Російська Мегаполіс належить російському бізнесмену Ігорю Кесаєву.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України бачить ознаки завищення цін на нафтопродукти.

НВ

Вибір редакції

Країни

Вчора, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни
Політика

Вчора, 09:25

article_img
Головне зі скандального розслідування НВ про Коломойського: від бізнес-імперії в США до сина-баскетболіста
Політика

Вчора, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського

Головне

Економіка

Вчора, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Геополітика

Вчора, 13:47

article_img
США та КНДР анонсували другий саміт
Події

Вчора, 13:14

article_img
Українські військові збили дрон окупантів із вибухівкою